Hudební herní program návštěva pohádky. Scénář soutěžního programu „Návštěva pohádky“

Pesegová Galina
Scénář soutěžního a zábavného programu „Na návštěvě u pohádky“

Obecní rozpočtová vzdělávací instituce

dodatečné vzdělání pro děti

Centrum rozvoje kreativity.

Scénář soutěžení a zábavy

programy"V návštěva pohádky»

(metodický rozvoj pro děti 1.-5.ročníku)

Pesegová Galina Ivanovna

učitel - organizátor

Centrum rozvoje kreativity

8(39031) 2- 26-64

Černogorsk 2017.

Scénář pro pořádání soutěže a zábavy

programy"V návštěva pohádky» .

Cíle a cíle:

Rozvíjet u dětí pozornost, pozorování, inteligenci, vynalézavost;

Sjednotit děti účastnící se sportovních soutěží;

Naučit děti pracovat v týmu, dodržovat určitá pravidla, rozvíjet smysl pro kamarádství;

Zvyšte zájem o soutěžní hry. Rozvíjet pozornost, paměť, myšlení.

Čas: 1 hodina Místo provádění: montážní hala. Nutné materiál:

Příprava emblémů pro každého člena týmu;

Žetony pro rozdělení účastníků do týmů;

Karty s napsanými dlouhými slovy;

Papírové palčáky s různými vzory;

Jehelníček a květiny na bodování;

Vědro (2ks);

Lano (2ks);

Kolíčky na prádlo (10-12 ks);

Kapesníčky (10-12 ks);

Plesy dle počtu účastníků;

Noviny, papír;

Hudba k doprovodu soutěže;

Melodie písní pro muzikál soutěž.

Průběh akce:

Na fáze Presenter přichází na jakoukoli veselou hudbu.

Vedoucí. Dobré odpoledne, kluci! Dnes se vydáme do nádherného a kouzelného světa – světa pohádky. V našem sále se sešly děti navštěvující různé kroužky S některými z nich jste se již pravděpodobně setkali a mnohé z nich již znáte, ale některé z nich poznáte během naší akce.

Kluci, od raného dětství jste toho hodně slyšeli pohádky. Když jsi byl malý, měl jsi je řekli dospělí a pak jsi šel do školy a naučil ses je číst. A dnes, jako v dětství, tě chci vyprávět jeden příběh, jmenuje se "Země řemesel".

Moderátor čte pohádka(viz příloha č. 1)

Dnes v našem naprogramovat potkají se i hrdinové pohádky.

Takže vítejte Soutěžní a zábavný program"V návštěva pohádky» .

Prezentace poroty. Nyní pozor zde!

Aby bylo porozumění,

Představuji vám porotu,

Podívejte se blíže.

Teď si ověřím, kdo z vás hodně čte a hodně ví.

1. Soutěž"Šťastná nehoda".

Moderátorka klade dětem otázky. Za správnou odpověď dostane dítě žeton (modrá nebo červená) a jde k vedoucímu. Takto jsou děti rozděleny do dvou týmů po 6-7 lidech.

Otázky:

2. Bez kterého jídla je oběd v Rus nemožný? (bez chleba)

3. jak se dříve říkalo ručníku? (rushnik)

4. závěsná kolébka? (kolébka)

5. Které jídlo se solí třikrát? (knedlíky)

6. Co nasypou do pánve a rozpůlí? (palačinky)

7. jaká dáma, velmi hodná holka: sedí na lžíci s visícíma nohama? (nudle)

8. kde byli Guidon a jeho matka umístěni a posláni přes oceán « Příběh cara Saltana...» A. Puškin? (hlaveň)

9. kdo je Artemonova milenka pohádka A. Tolstého „Zlatý klíč? (Malvína)

10. který báječný měl hrdina slaměnou hlavu? (u Strašáka)

11. kdo dal tátovi Carlovi mluvící poleno? (tesař Giuseppe)

12. který pohádka Charles Perrault má hrdinu jménem Karabas? (Pinocchio)

13. jak se tomu říká příběh Kaie a Gerdy? (Sněhová královna)

14. Jaký pekařský výrobek by se mohl pohybovat a mluvit samostatně? (perník)

15. jak jste se jmenovali báječný veterinář? (Dr. Aibolit)

Pojďme se seznámit. A nejprve tobě cvičení: souhlas a vymysli název pro svůj tým. Napište název týmu na emblémy, (emblémy jsou připraveny předem podle počtu dětí na dvě družstva).

Mezitím se týmy připravují, zvu k práci i diváky.

2. Hra s publikem: hádanky "Chytrí muži a ženy".

Dva bratři, jedno srdce

Dva konce, dva prsteny,

Uprostřed jsou karafiáty. (nůžky)

Čím víc točím

Čím víc tloustnu (vřeteno)

Kdo chodí v noci a chodí ve dne

Nevědět, co je lenost. (hodinky)

Sem a tam

Parník bloudí a bloudí.

Přestaň - smutek:

Uděláš díru do moře. (železo)

Jsem malý, hubený a ostrý.

Hledám cestu svým nosem,

Táhnu za sebou ocas. (jehla a nit)

Bílý zajíc v černém poli

Skákal, běhal, dělal smyčky.

Stezka za ním byla také bílá,

kdo je tento zajíc? (křída)

V této úzké krabičce najdete

Tužky, pera, pera, kancelářské sponky, knoflíky -

cokoliv pro duši. (penál)

Sám to nebere a nedává to vrabcům

(strašák)

Teď jsem v krabici, teď jsem v řadě.

Umět o nich psát.

Můžete také kreslit. co jsem já? (notebook).

Váš cop beze strachu

Namáčí se do barev

Pak s obarveným copem

V albu vede po stránce (střapec)

Moje přítelkyně takhle žije: Ráno pije inkoust,

Pak jí dám sešit, jde se na něm projít (pero)

Tenký, dlouhý, s jedním uchem, ostrý,

červená po celém světě. (jehla)

Malý kulatý

Nemůžeš to zvednout za ocas. (koule nitě)

Sedí na koni

neví na kom. (víčko)

3. Moderátor vyzve kluky, aby pokračovali v názvu pohádkový hrdina:

Žena (Yaga)

Kočka (v botách)

Myš (norushka)

Ali (Žena)

Létat (Tsokotuha)

Liška (Alice)

Ivane (carevič)

Slavík (Lupič)

Lékař (Aibolit)

Táta (Carlo)

Aljoša (Popovič)

Červený (Víčko)

Chlapec (s prstem)

Šedá (vlk)

Zlatý (ryba)

Stařec (Hottabych)

Had (Gorynych)

Baron (Munchausen)

Koschey (Nesmrtelný)

Po dokončení soutěž Představují se týmy.

Vedoucí: děti hádají jméno pohádková hrdinka:

Když jsem náhodou šel na ples,

Pak princ ztratil hlavu z lásky.

A pak jsem ztratil botu,

Kdo jsem, kdo mi to může říct? (Popelka).

Oznamuji další soutěž:

4. Soutěž"Popelka a nevlastní matka".

Podmínky hry: každý tým je rozdělen na dva - Popelky a macechy, stojí v koloně jedna za druhou. Nejprve "nevlastní matka" vezme kbelík s odpadky - v kbelíku je zmačkaný papír, běží k vlajce a vysype odpadky z jejich kbelíku. Vrací se s prázdným kbelíkem a podává ho "Popelka". Další člen týmu - Popelka - běží k vlajce a sbírá odpadky a předá plný kbelík dalšímu účastníkovi, který znázorní "nevlastní matka".

Porota shrnuje výsledky.

Za pozitivní výsledek získává tým malý suvenýr (květ). Na konci soutěže se sečte počet suvenýrů (barvy) v každém týmu. Kdo bude mít na záhoně více květin? (do jehelníčku).

5. Soutěž"Udělat slovo".

Každý tým dostane jedno z nejdelších slov.

Cvičení: Musíte vytvořit co nejvíce slov pomocí písmen tohoto slova. Slova: zástupce, depozitář knih, zkouška, sklad zeleniny, videotechnika, kázeň, kancelářský pracovník, misantropie. (viz příloha č. 2)

Hraní s publikem. Zatímco se týmy připravují, chci vám přečíst řádky z jednoho díla a můžete hádat, jak se jmenuje. (Nevím ve slunném městě N. Nosov). Tak poslouchej...

(viz příloha č. 3)

Dnes je pro nás také rukavicový den a jsou jako... v pohádce se všichni popletli.

Cvičení: Zatímco hraje hudba, nasbírejte co nejvíce párů.

(viz příloha č. 4)

Po skončení hry s diváky se přečtou složená slova týmu.

Porota shrnuje výsledky.

Kluci, hádejte, o které hrdince se mluví v další hádance?

Dívka málem zemřela

Ostatně macecha ji vylákala do lesa.

Ale ukryli mě v domě,

Její legrační skřítci. (Sněhurka)

6. Soutěž"V návštěva Sněhurky»

Účastníci soutěže musí pomoci Sněhurce pověsit kapesníky trpaslíků, aby uschly. Musíte si vzít kapesník, běžet k provazu, pověsit kapesník, připevnit ho kolíčkem na prádlo a vrátit se zpět do týmu. Další běží. Vyhrává ten, kdo kapesníčky pověsí rychleji a přesněji.

Porota shrnuje výsledky.

7. Další soutěž věnujeme písničce.

Všichni se účastní. Musíte uhodnout název písně nebo pojmenovat řádek z této písně.

Tak jsme si zazpívali a teď je čas na tanec.

8. Tanec soutěž"Na plese".

Hudba hraje. Všichni členové týmu se proměnili v krásné dámy a pány. Pojďme se podívat, kdo tančí lépe než ostatní. Každý účastník stojí na novinách a začíná tančit. Nejprve se noviny přeloží na polovinu, pak na čtyři a tak dále. Musíte tančit opatrně a nešlapat na parket. kdo je lepší?

Mezitím pracuje porota, vyhlašuji další soutěž.

9. Balonová soutěž.

V tomhle soutěžÚčastní se všechny děti. Musíte se rozdělit do dvou týmů, každý tým má stejný počet míčků. Na povel, zatímco hraje hudba, musíte házet míčky nepřátelskému týmu. Vítězí tým, na jehož území je co nejméně míčků.

Porota shrnuje výsledky.

Týmy jsou oceněny a předány certifikáty. Fanoušci a účastníci jsou povzbuzeni.

Náš skončil soutěžní program. Jak se změnily krásné obrázky kaleidoskopu soutěže. Ale bohužel všechno zajímavé rychle končí.

Přátelé! Jsme nekonečně šťastní

Pro všechny, kteří dostali ocenění!

Tak tedy! je čas se rozloučit!

Zavřete náš program,

Hodně štěstí a radosti!

jste v Opět čekáme na hosty!

Příloha č. 1

Pohádka"Země řemesel"

V báječný Země řemesel byla domovem barevných knoflíků, ostrých jehel, nití, špendlíků a mnoha dalších.

Tlačítka promluvila: - jsme nejkrásnější, a když chceme, můžeme ozdobit celý svět.

Jehla promluvila: - Jsem tak silný, že dokážu projít jakoukoliv látkou.

Vlákno promluvilo: - Jsem tak silný, že dokážu svázat a spojit téměř cokoliv. Žili odděleně a nic se jim nedařilo.

Kdysi do této země přišla panenka, chodila, plakala a nikdo jí nedokázal pomoci. Špendlíky k ní přišly a zeptal se: - proč pláčeš?

Panenka odpověděla: - utrhl se mi knoflík a roztrhla se mi kapsa, takže si se mnou nikdo nehraje.

Pomůžeme vám.

A špendlíky ji zavedly do domu, kde bydlely knoflíky. Tlačítka byla ráda, že mohou pomoci, a šťastně se pustili do práce. Ale ať se snažili sebevíc, nedokázali nic. Začala vlákna, která sledovala, co se děje smích:

Bez nás neuspějete!

Tento smích byl okamžitě zachycen jehly:

No tak, bez nás se nic nestane.

Pak panenka začala prosit o pomoc. Ale jehly a nitě odpověděly k ní: - Nikdy jsme spolu nepracovali a ani pracovat nebudeme.

Protože panence nikdo nedokázal pomoci, posadila se a rozplakala se.

Pak z ničeho nic přišli pánovi bratři - obruče, vzali náprstek, jehlu, nitě, knoflíky a všechno zašili a přišili tak obratně, že panenka byla krásnější, než byla.

Panenka poděkovala pánům a běžela zpět domů.

Od té doby obyvatelé báječnýŘemeslné země žijí v míru a pomáhají si.

Příloha č. 2

Slova pro karty soutěž"Udělat slovo".

Zástupce depozitáře knih

Kontrola Skladování zeleniny

Video zařízení Misantropie

Disciplína úředníka

Příloha č. 3

Úryvek z díla N. Nosova

.

„...Když naši cestovatelé dorazili na křižovatku, spatřili dav malých lidí, kteří se shromáždili u rohového domu. Nahoře na střeše domu stálo několik malých dětí s velkými košíky. Vyndali věci z těchto košů a házeli je po hrstičkách přímo do davu. Dunno a jeho společníci se přiblížili a viděli, že shora padají palčáky. Byli jiný: modrá, bílá, červená, zelená, růžová. Ti, co stáli dole, je za běhu popadli, zvedli ze země, položili si je na ruce a okamžitě si je začali mezi sebou vyměňovat a snažili se zvednout rukavice stejné barvy.

Co je to? Proč vyhazují palčáky? zeptal se Button.

Dnes je den palčáků, nebo jak se tomu říká, svátek solárních bratří, - řekl čaroděj.

– V tento den jsou všude rozházené palčáky.

Každý si mezi sebou vezme tyto palčáky a změny. Ti, kteří se vymění, se stanou solárními bratry. ...“

Je myšlenka jasná? Pak se pusťte do práce. Sestavíme rukavice do párů.

Příloha č. 4

Možnosti rukavic (je 25 párů). Více je možné.

Seznam použitých literatura:

Skvělé skvělé věci, které můžete dělat na základce škola: Metodický vývoj vzdělávacích záležitostí ve třídě / Ed. E. N. Štěpánová, M. A. Alexandrova. sv. 1. – M.: TC Sfera, 2004. – 160 s.

Prasátko sibiřských her. Hry, pohádky, počítání říkanek, ukázky, říkanky, hádanky, řemesla / Sestavila S. N. Aflamova, výtvarnice Y. Yu. – Irkutsk: Redakční časopis "Sibiřský", 1995. – 480 s., ill. (Knihovna ( “Sibiřská pro děti”).

N. Nošov „Nevím v Sunny City“.

Výběr časopisů "Poslední hovor".

Metalová Elena
Herní program „Návštěva pohádky“

Herní program"V návštěva pohádky»

Cíl: vytvořit podmínky pro utváření představ dětí o rozmanitosti ruského lidu pohádky.

Úkoly:

Rozvíjet schopnost kompetentně, expresivně vyjadřovat své myšlenky, logické myšlení a trénovat paměť; - rozvíjet slovní zásobu; - vštípit lásku k pohádky; - skrz pohádka vychovávat v dětech ty nejlepší vlastnosti osoba: poctivost, loajalita, laskavost, kamarádství; - prostřednictvím prvků teatralizace dát dětem příležitost vyjádřit své pocity, emoce a fantazie.

Zařízení:

Karty s výňatky z pohádky;

Hádanky s pohádkami; - věci z pohádky(viz příloha); - ilustrace pro ruský lid pohádky; kostýmy pro pohádky a fragmenty kostýmů; - magnetofon, magnetické tabule, magnety; - kostýmy hrdiny: Vypravěč, Baba Yaga, Alyonushka.

pamětní medaile „Pro znalce pohádky» .

Vypravěč se setkává s dětmi

Vypravěč. Ahoj lidi! Pojďme se seznámit, jmenuji se Vypravěč. V dávných dobách lidé neuměli ani psát, ani číst. A aby pobavili své děti, dospělí jim začali vymýšlet pohádky, říkanky, vtipy. Děti vyrostly, jejich děti řekl, předávané „z úst do úst“. A tyto děti – svým dětem. Každý má něco svého přidány pohádky. Tady jsme pohádky v průběhu staletí. A kdo může říct, proč se jim říká rusky - lidové?

U pohádky čistá duše Přichází pomalu v chladné noční hodině. Domorodci jsou jeho tvůrcem, mazaní lidé, mudrci, vložili do něj svůj sen jako zlato do rakve.

A dnes vás zvu na cestu - cesta: vidět svět, vidět lidi, setkat se s ruskými lidmi pohádky. Pojďme si poslechnout píseň a hádejte, kdo ji zpívá a v jakém animovaném filmu?

(z karikatury - Malý motor z Romaškova)

Objeví se Malý motor z Romaškova

Malý motor. Ahoj lidi, jsem rád, že vás vidím. Vím, že potřebuješ mou pomoc. Ale musím zajistit, že vezmu děti, které znají ruské lidové písně pohádky.

Vypravěč. Kluci, dokažme Engine, že rozumíte pohádky?

Kluci odpovídají na otázky motoru. Rozcvička

(viz příloha 2)

Malý motor. Odvedli jste dobrou práci. Cestou budeme dělat zastávky. Vlevo mluvit o pravidlech hry:

Poslouchejte pozorně; - nejsem si jist odpovědí - přemýšlejte lépe; - za správné odpovědi hráčů obdržíte žetony a na konci hry určíme nejlepší odborníky pohádky.

Děti se jeden po druhém postaví a společně s Malým motorem vyrazí na cestu. Hraje fonogram písně Little Engine.

Pozor! Vlak přijel na nádraží "Literární"

Vypravěč. Tak jsme dorazili na místo. Zjistit pohádka.

Děti čtou pasáže pohádky a nazývat je pohádkou.

(viz příloha 3)

Děti hrají hru "Ozdobte břízu"

(viz příloha 4)

Malý motor. Vlak odjíždí, prosím, posaďte se.

Zvukový záznam zazní.

Malý motor. Pozor! Další stanice "Divadelní"

Alyonushka se setkává s dětmi.

Alyonushka. Vítejte drazí hosté! mám tě moc ráda pohádky Doufám, že je milujete také. poznáváš mě? jsem z pohádky"husy-labutě" Na naší stanici je spousta divadelních kostýmů. Rozdělme se do tří týmů. Děti vystupují pohádky"kolobok", "Teremok" A "Tuřín"

Malý motor. Vlak odjíždí, prosím, posaďte se. Zvukový záznam zazní. Malý motor. Pozor! Vlak přijíždí na nádraží "Hádání"

Vypravěč. Z nějakého důvodu se s námi nikdo nesetká. Zkuste hádanku uhodnout.

Jsem strašně okouzlující

A mám citlivý čich,

Jsem známý svým nadpozemským účesem,

Umím létat nad zemí

Železné zuby, kostěná noha

Všichni lidé vědí, že jsem...

Vychází Baba Yaga

Baba Yaga. Ahoj děti, proč jste tady? Nikoho jsem nečekal.

Vypravěč. V hosté Přišli jsme za tebou babičko. Zajímají nás pohádky. Baba Yaga. Takže se můžete vrátit, jako moderní děti nečtou pohádky. Vypravěč. Tyto děti moc dobře vědí pohádky. Baba Yaga. Pojďme to zkontrolovat? Zeptám se tě na hádanky a ty mi je řekni pohádkových hrdinů. Tyto báječný hrdinové používali magické předměty. Hádej je. (viz příloha 5). Děti řeší hádanky

Baba Yaga. Tady mám pohádková krabička a v něm jsou magické předměty. Tady to máš cvičení: musíte uhodnout, ze kterého pohádky tento předmět.

(vejce, štika, džbán a talíř, ptačí pírko, ubrus, koště, tuřín, koláč, sekera, šíp, klubko nitě, jehla, zrcátko)

Malý motor. Vlak odjíždí, prosím, posaďte se. Zvukový záznam zazní. Malý motor. Vlak přijíždí na nádraží "Umělecký".

Vypravěč. Kluci, čtete pozorně? pohádky? Nyní vás čeká obtížný úkol. Musíme se rozdělit do skupin.

Děti jsou vyzvány, aby skládaly puzzle pro pohádky, podívejte se na ilustrace pro pohádky a najít umělcovy chyby.

Přehrává se zvuková stopa písně "Ahoj dětství"

Hra: "Baba Yaga" (viz příloha 6)

Malý motor. Vlak odjíždí, prosím, posaďte se. Zvukový záznam zazní. Malý motor. Pozor! Vlak přijel na nádraží "Poznávací" Mashenka se setkává s dětmi

Mashenka. Dobré odpoledne. Jmenuji se Mashenka. Bydlím u prarodičů. Jednou jsem byl v návštěva medvěda...Ach co já Říkám vám, protože už víte, z čeho jsem pohádky? Připravil jsem to i pro vás cvičení: 1. Je nutné opravit chyby ve jménech pohádky. 2. Musíte obnovit správné pořadí událostí v pohádky.

Hraje písnička "Pojďte hosty k nám» . (viz aplikace 7.8.9)

Malý motor. Vlak odjíždí, prosím, posaďte se. Zvukový záznam zazní. Malý motor. Pozor! Vlak přijel do konečné stanice.

Vypravěč. Nyní si to shrňme. Počítejte své žetony.

Dodatek 2 Zahřívání

1. Jak se jmenuje letadlo, na kterém žena poprvé vyletěla do vzduchu?

2. Předmět, díky kterému princ našel manželku?

3. Medvěd nesl dívku s koláči na sobě co?

4. Kdo pomohl dívce uprchnout z Baba Yaga, když stařena šla vytopit lázeň, aby ji usmažila host?

5. Na jeho špičce je smrt jednoho z pohádkových hrdinů?

6. Který pohádka Kvůli neposlušnosti se chlapec proměnil v kozičku?

7. Z kterého pohádková slova: „Kuřata klují, kohouti se nedávají

8. Proč se muž a medvěd začali hádat?

9. Které pohádka pomáhá šedý vlk careviči Ivanovi?

Dodatek 3. "Zjistit pohádka»

1.– I-Mouse je malá holčička a kdo jsi ty? - A já jsem žába - žába - Pojď žít se mnou. A začali spolu žít.

2. …. Táhnou a táhnou, ale táhnout nemohou. Vnučka jménem Zhuchka...

3. -Řeko, matko, schovej mě! - Sněz moje jednoduché želé s mlékem! Dívka se najedla a děkuji řekl. Řeka ji zasypala břehem.

4.- Na příkaz štiky, na mou žádost, jděte sami domů, kýble!

5.–Liška mě nese za modré lesy! Kitty, bratře, pomoz!

6. Slunce je vysoko, studna je daleko, horko tísní, pot se objevuje. Koňské kopyto je plné vody.

7. – Děkuji, Ivane Careviči, že jsi mi sehnal nevěstu. Pořiďte si koně se zlatou hřívou s uzdou.

8.–Vidím, vidím! Neseď na pařezu, nejez koláč! Přines to babičce, přines to dědovi!

9.– Kozy, děti, ustupte, ustupte jsem koza, byl jsem na louce, jedl jsem hedvábnou trávu, pil jsem studenou vodu...

10. Žili jednou jeden stařec a stařena, neměli děti ani vnoučata. Vyšli tedy o prázdninách z brány, aby se podívali na cizí děti, jak váleli hrudky ze sněhu a hráli sněhové koule. Stařec zvedl hroudu a promluvil.

11. Žil jednou jeden kohout a slepice. Kohout spěchal, spěchal, ale slepice, víte, věty: - Péťo, nespěchej. Péťo, nespěchej.

12. Žila jednou stará babička, vysmátá vnučka, nemotorná slepice a myška. Každý den chodili pro vodu. Babička měla velká vědra, vnučka menší, kuře je mělo velikosti okurky a myš je měla velikosti náprstku.

13. Žili tam muž a žena. Měli dceru a malého syna. "Dcero," řekla matka, "půjdeme do práce, postaráme se o tvého bratra." Neodcházejte ze dvora, buďte chytří – koupíme vám kapesník.

Příloha 4. Hra "Ozdobte břízu"

Na list papíru Whatman jsou nakresleny 2 břízy. Děti jsou rozděleny do dvou týmů. Děti dostanou listy, píší jména ruských lidových pohádky a přilepte ji ke své bříze. Kdo má nejelegantnější břízu, vyhrává.

Dodatek 5.

Ona je ta nejdůležitější záhada ze všech,

I když bydlela ve sklepě:

Vytáhněte tuřín ze zahrady

Pomohl mým prarodičům.

Čekali jsme na matku s mlékem,

A pustili vlka do domu.

Kdo to byli?

Malé děti?

hltat rohlíky,

Chlap jel na vařiči.

Jezdil po vesnici

A oženil se s princeznou.

Tento ubrus je slavný

Ten, který nasytí každého naplno,

Že je sama sebou

Plné chutného jídla.

Sladká jablková příchuť

Vylákal jsem toho ptáka do zahrady.

Peří září ohněm

A všude kolem je světlo, jako ve dne.

Kachna ví, pták ví,

Kde se skrývá smrt Koshchei.

co je to za položku?

Dej mi rychlou odpověď, příteli.

Jako Baba Yaga

Není tam vůbec žádná noha

Ale je tu jeden úžasný

Letadlo.

Dívka sedí v koši s medvědem za zády. Aniž by to věděl, nese ji domů.

Není tu ani řeka, ani rybník, kde by se dala pít voda. Velmi chutná voda v kopytní jamce!

Neležel na okně -

Váleno po cestě.

Příloha 6. Hra "Baba Yaga"

Rekvizity: 3 stúpy (3 vědra, 3 košťata.

Jedna noha v kbelíku, druhá na zemi, jedna ruka podpírá kbelík, druhá podpírá koště, jdi dál.

Dodatek 7.

* "Ryaba the Cockerel""Kuře Ryaba".

* "Dáša a medvěd""Masha a medvěd".

* „Vlk a sedm jehňat“„Vlk a sedm koziček“.

* „Kohout a semínko hrachu“„Kohoutek a fazolový stonek“.

* "Kachny a labutě""husy-labutě".

* "Liška s kastrolem"- „Liška s válečkem.

* "Na příkaz ryby""Na příkaz štiky".

* "Strach má velké oči""Strach má velké oči".

* "Zayushkinův dům""Zayuškina chýše".

Dodatek 8.

„Liška a zajíc“.

* Zajíček potkal medvěda.

* Kohout vyhnal lišku.

* Zajíček měl lýkovou chýši a liška měla ledovou chýši.

* Zajíček potkal psa.

* Liška vykopla zajíce.

* Zajíček žije s kohoutem.

* Zajíček potkal kohouta.

"husy-labutě".

* Mashenka potkala řeku.

* Dívka v chatě Baba Yaga.

* Sestra přivede bratra domů.

* Dívka potkala sporák.

* Husy-labutě odnesly Ivanushku.

* Myš pomáhá Mashence.

* Dívka potkala jabloň.

* Mashenka spěchala dohnat husy.

Reference

1. Cestujte do země dopravních značek a pohádky /auth. - komp. O. V. Kalašnikovová. – Volgograd: Učitel, 2006. – 70 s.

2. Cesta do Chitay- město: scénáře událostí, lekce v knihovně. 1-4 stupně / auto. komp. Z. A. Churikova, M. A. Bagaeva, I. A. Khapilina. – Volgograd: Učitel, 2009. – 173 s.

3. S. M. Kurganskij. Cesta na planetu poznání. Organizace volnočasových aktivit pro juniory školáci: hlavní aspekty, scénáře událostí. 1-4 stupně. – 2. vyd. – M.: "5 pro znalosti", 2007. – 192 s. – (třídnímu učiteli)

4. « Pohádky pro divadlo pro děti» .// Rada učitelů č. 8, 2004.

5. KVN skript podle pohádkyhttp://scenario.fome/ru/ras-6-12/html

6. Hodina čtení na 2. stupni http://krasnoflotckay.narod.ru/nahl.htm

Inna Nikolaevna Evseychik, učitelka ruského jazyka a literatury, střední škola č. 32, Stachanov.
Popis: Tento materiál může být zajímavý pro učitele-organizátory, učitele základních škol, učitele ruského jazyka a literatury (5. ročník), třídní učitele a učitele táborů.
Hlavní cíl akce: hrou přitahovat pozornost žáků k literatuře, rozvíjet zájem o promyšlenou četbu; pěstovat lásku ke knihám a čtení.
Přípravné práce: čtení v létě, literární čtení (jak ve třídě nebo v oddíle, tak v rodině), sledování filmových adaptací na motivy různých pohádek.
Podmínky: hry a soutěže se konají se žáky třídy, dětmi z oddílu na táboře (musí se zúčastnit všichni), během hry žáci obdrží motivační odznak; Na konci akce jsou uděleny „medaile“ nejlepším znalcům pohádek.
Zařízení: ilustrace k pohádkám, krabička s předměty do soutěže Ztráty a nálezy, obálky s dopisy, audionahrávky písniček z pohádek a písniček k TV pořadu „Na návštěvě v pohádce“, počítač, projektor, plátno.

Průběh akce

Přednášející 1. S pohádkami se někdy zachází jako s něčím nedůležitým a slouží k rekreaci člověka. Ale najednou se z nějakého důvodu nakonec ukáže, že ze života zbyly jen pohádky. Často, ať už s rozumem či bezdůvodně, citujeme Puškinova slova z dopisu jeho bratru Lvu z Michajlovského exilu: „Večer poslouchám pohádky... Jaká rozkoš jsou tyto pohádky! Každá je báseň!" (Snímek 1)

Jak často si ale pokládáme otázku: co dnes, můžeme dnes, o dvě století později, říci, že jsme vychováni na pohádkách? Zkontrolujeme? Začněme tedy náš program. (Snímek 2)


(Hraje píseň pro televizní pořad „Visiting a Fairy Tale“)
Přednášející 2. Po celém světě děti znají nádherné poetické příběhy ruského dětského básníka Korneyho Čukovského. A pro nás, jelikož umíme a studujeme ruštinu, jsou téměř rodilí. Znáte pohádky K. Čukovského, to se nyní dozvíme.
Přednášející 1. Soutěžím „Rozcvička“. (Snímek 3)


Létat, klikat létat,
Pozlacené břicho...

(Děti pokračují v příběhu.)
Malé děti!
Ne pro svět…

(Děti pokračují v příběhu.)
Přednášející 2. Výborně kluci! Pojďme k další soutěži - "Znám pohádky?" (Snímek 5)

Musíte odpovídat na otázky. Za každou správnou odpověď motivační odznak.
1) Co nesla Červená Karkulka v košíku? (koláč a hrnec másla)
2) Kolikrát starý muž volal zlatou rybku? (Pět)
3) Jaké jméno vymyslel Kocour v botách pro svého majitele? (Marquis de Carabas)
4) Kolik kopřivových košil měla Eliza vyrobit z pohádky „Divoké labutě“? (11)
5) Jaké slovo potřeboval Kai vytvořit z ledových krů? (Věčnost)
6) Kolik zlatých zakopal Pinocchio na poli zázraků? (Pět)

7) Co potřebovala Popelka, aby se dostala na ples v paláci? (Dýně, krysy, myši, kouzelná hůlka víly)
8) Kdo pomáhal Vasilise v její práci? (Panenka)
Přednášející 1. Je těžké si představit své dětství bez pohádek, bez pohádkových hrdinů, dobra a zla. (Ozve se zaklepání na dveře - pošťák přinesl dopisy. Moderátor dopisy bere a prohlíží si obálky.) Dostali jsme mnoho dopisů, ale aniž bychom uvedli od koho. Z dopisu musíte pojmenovat hrdinu pohádky a jeho „adresu“ (autora a název pohádky). Takže třetí soutěž je „Pojmenujte hrdinu“. (Snímek 6)


(Kluci si vezmou jakoukoli obálku, pokud chtějí,
přečtěte si dopis a pojmenujte hrdinu pohádky)

1 – „...vysoká, štíhlá, bílá a chytrá a všechno brala, ale je hrdá, křehká, svévolná a žárlivá. Kdo jsem a kde bydlím? (Princezna z „Příběhu mrtvé princezny a sedmi rytířů“ od A. S. Puškina)
2 – „...je žena, ze které nemůžete spustit oči: ve dne se zatmí světlo Boží. V noci osvětluje Zemi. Měsíc svítí pod kosou. A v čele hvězda hoří. Tak jsem úžasný. Kdo jsem a kde bydlím? (Labutí princezna z „Příběhu cara Saltana“ od A. S. Puškina)
3 – „Opravdu, opravdu jsem chtěl jít na ples. Moje kmotra je víla. Byla to ona, kdo mi pomohl jít na ples do královského paláce. Tam jsem tančil s princem. Doufám, že mě poznáváš? (Popelka z pohádky „Popelka“ od Ch. Perraulta)
4 – „Mám bílý obličej a červené tváře. Královna žárlila na mou krásu a nařídila, abych byl zabit. Ale dobrý lovec mě nechal jít. Gnómové se stali mými zapřisáhlými bratry. A úžasný princ mě zachránil před dlouhým spánkem. Známe se, kluci? (Sněhurka z pohádky „Sněhurka a sedm trpaslíků“ od Ch. Perraulta)
5 – „Jsem muž v nejlepších letech života a věku. Strašně rád létám. Taky miluju džem, cukroví... A mám kamaráda - 8letého kluka. Chtěli byste se stát mými přáteli? Hádej, kdo jsem a ze které pohádky.“ (Carlson z pohádky „Kid a Carlson“ od A. Lindgrenové)
6 – „Jsem tichý a přemýšlivý, s očima modrýma jako moře. Místo nohou mám rybí ocas. Miluji jen svou zahradu s jasně červenými květy a mramorovou sochou krásného chlapce, která spadla na dno ze ztracené lodi. Objímám sochu a sním o lodích, městech, lidech a zvířatech. Nemůžeš mě neznat. kdo jsem já? (Malá mořská víla z pohádky „Malá mořská víla“. G. K. Andersen)

Přednášející 2. Velký! Dobrá práce! Koukám, že jsi četla hodně pohádek a pohádkové postavy snadno poznáš. Ale máme před sebou nový úkol. Vyhlašuji IV soutěž - „Ztráty a nálezy“. (Snímek 7)

(Otevírá velkou krabici.) Kluci, měli jsme kancelář ztrát a nálezů. Dorazilo sem mnoho různých ztracených věcí. Je nutné zjistit jejich majitele, uvést jejich jméno a adresu. Adresa je název pohádky, majitel je hrdina pohádky. (Vyndá předměty z krabice jeden po druhém: 1 - květina s různobarevnými okvětními lístky, 2 - zlatý klíč, kouzelné zrcátko, krásné pírko, pazourek, různobarevný deštník. První dva předměty mohou být vytvořené samotnými dětmi při přípravě na hru).
Odpovědi:
1) květina s vícebarevnými okvětními lístky patří dívce Zhenya z pohádky „Malá květina sedmi květin“;
2) zlatý klíč patří Pinocchiovi z pohádky „Zlatý klíč aneb dobrodružství Pinocchia“;
3) kouzelné zrcadlo pro královnu z „Příběhu mrtvé princezny a sedmi rytířů“;
4) pírko - Maryushka z pohádky „Finist - Clear Falcon“;
5) pazourek - vojákovi z pohádky „Flint“;
6) vícebarevný deštník - Ole Lukoye z pohádky „Ole Lukoye“.
(Za každou správnou odpověď dostanou kluci motivační odznak)
Přednášející 1. Konečně byli nalezeni majitelé objektů. Sebevědomě se blížíme do finále našeho soutěžního programu. Zbývá poslední V soutěž - „Music Box“. (Snímek 8)

Asi dobře víte, že podle mnoha pohádek vznikly hrané i animované filmy. V mnoha z nich postavy zpívají písně. Vaším úkolem v této soutěži je zjistit, která z pohádkových postaviček píseň zpívá.
(Fragmenty písní se poslouchají jedna po druhé: Červená karkulka, Popelka, Tři prasátka, Kozička, Želva Tortilla, panenky o Pinocchiovi.)
(Za každou správnou odpověď dostanou kluci motivační odznak)
Přednášející 2. Seznámení se světem knih začíná pohádkou. Vážení přátelé! Projevili jste inteligenci, prokázali svou erudici a zapamatovali si mnoho pohádek a pohádkových postav. Nastal čas určit vítěze našeho soutěžního programu „Návštěva pohádky“. Spočítejte počet odznaků odměn. Ti s nejvyšším počtem budou vítězi.
(Počítají se odznaky a určí se tři vítězové)
Přednášející 1. Vítězům blahopřejeme a předáváme jim „medaile“.
(Vyhlášení a ocenění vítězů)
Přednášející 2. Náš program skončil. Znovu jsme se obrátili k pokladům světa – pohádkám, poznali hodnotu kultury národů světa, která v nás pěstuje smysl pro lidskost, schopnost porozumět lidskému myšlení, jeho kráse a životu. A náš zábavní a soutěžní program zakončíme básničkou Jurije Entina.
Čtenář: Na světě je mnoho pohádek,
Smutné i vtipné
A žít ve světě
Nemůžeme bez nich žít.
Aladinova lampa,
Vezměte nás do pohádky!
Křišťálová pantofle,
Pomozte na cestě!
chlapec Cippolino,
Medvídek Pú -
Všichni jsou na cestě
Opravdový přítel.
Nechte hrdiny pohádek
Dávají nám teplo
Ať dobro navždy
Zlo vítězí!
Přednášející 1. Ostatně provázejí člověka po celý život – od dětství až po stáří. Zatímco vy jste neuměli číst, vaše mámy a tátové, prarodiče, starší bratři a sestry vám je četli. Pak jste začali číst pro sebe. A jako dospělí je budete číst nejprve svým dětem, pak svým vnoučatům. Takže se ukáže, že se s pohádkou nebudete muset rozloučit. Čtěte pohádky! Děkujeme za vaši aktivitu a uvidíme se znovu. (Snímek 9)

MĚSTSKÝ ROZPOČTOVÝ INSTITUCE CENTRUM DOPLŇKOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ PRO DĚTSKOU TVORIVOST ST-TSY TEMIRGOYEVSKAYA

SCÉNÁŘ HERNÍHO PROGRAMU

"NA CESTÁCH POHÁDEK"

PRO STUDENTY VÝVOJOVÉ SKUPINY „Firefly“.

Učitel dalšího vzdělávání

Krupnová Taťána Andrejevna

Ahoj kluci a milí hosté naší dovolené.

Dnes si budeme povídat o pohádkách, my všichni, děti i dospělí (a dospělí jsou stejné děti, jen o něco starší) milujeme a vzpomínáme na své oblíbené pohádky.

Když posloucháte nebo čtete pohádku, pochopíte její jedinečný, magický svět. Nevyšlapané stezky vás zavedou až na konec světa. Tam se tyčí, k velmi modrému nebi, nádherné paláce ze sněhu. Nad nekonečným mořem létají divoké labutě a v tom moři se odrážejí růžové mraky. Malý bezmocný chlapec překonává mnohá nebezpečí a dobrodružství a stává se silným a odvážným. V nerovném souboji s krutým hadem mu pomáhá inteligence a vynalézavost. Pohádky jsou často plné různých zázraků. Pak zlý čaroděj promění krásnou princeznu v žábu. Pak labutě ukradnou bratra své sestře. Z nezbedné Ivanušky se pak po napití vody ze začarovaného kopyta stane kozička. Potom jabloň odmění laskavou dívku zlatými jablky. Všechno je tak zajímavé a lákavé. Na tomto světě je mnoho nádherných pohádek, z nichž každý má ty nejvzácnější. Dnes si připomeneme naše oblíbené pohádky.

Zazní Čarodějova píseň a objeví se Dunno.

Pro mnohé dlouho neznámá

Stal jsem se přítelem všech

Jsem ze zajímavé pohádky

Ve světlém klobouku a kravatě

Je to velmi jednoduché, hádejte co?

jak se jmenuji?

Navrhuji, abyste se rozdělili do 2 týmů na základě barevných žetonů. Nazveme naše týmy postavičky z pohádek „Ježci“ a „Zajíčci“ a budou sbírat výherní žetony hub a mrkve.

Nejprve je třeba zkontrolovat, zda jste četli pohádky. Dám vám úkoly.. Za každou správnou odpověď dostává tým žeton mrkve nebo houby.

1. Před vlkem se třásl, medvědovi utekl,

ale chytil jsem liščí zuby (KOLOBOK)

2. Železné zuby, kostěná noha,

Všichni lidé to vědí (BABA YAGA).

1. Můj otec měl cizího chlapce

Neobvyklé, dřevěné.

Ale táta miloval svého syna

Zlobivý chlapec... (Pinocchio)

2. Země ovoce a zeleniny

Je to v jedné z pohádkových knížek

A v tom je hrdina - zeleninový chlapec,

Je statečný, spravedlivý, zlomyslný. (CIPPOLINO)

1. Hezká dívka jde lesem,

Ale dívka to neví. To nebezpečí čeká.

Za keři září pár divokých očí -

Kdo je ta děsivá dívka, kterou teď potká?

Kdo se zeptá dívky na její cestu?

Kdo oklame babičku, aby vešla do domu?

kdo je ta dívka? Kdo je to zvíře?

Nyní můžete odpovědět na hádanku....(ČERVENÁ HID KUKULA).

2. Brzy se přiblíží večer,

A přišla dlouho očekávaná hodina.

Ať jsem v krásném kočáru

Jděte na pohádkový ples.

Nikdo v paláci se to nedozví

Odkud jsem, jak se jmenuji.

Ale jakmile přijde půlnoc,

Vrátím se do svého podkroví do popela (POPELKA)

1. Kdo bydlí v domku?

Kdo žije na nízkém místě?

Kolik zvířat žije v domě?

(MYŠ-NORUSH, ŽÁBA-FAAKA, ZAJÍČEK-BĚŽEC, LIŠKA-SESTRA, VLK-ŠEDÝ OCAS, MEDVĚD KLUBOVÝ)

2. Děda zasadil tuřín

Tuřín rostl a rostl

Dědeček se rozhodl vytáhnout tuřín

Táhne a táhne

Děda pro tuřín

Babička pro dědečka

Vnučka za babičku

Bug pro vnučku

Kočka pro Bug

Myš pro kočku. (KOLIK POSTAV BYLO V TOMTO PŘÍBĚHU)

1. Před palácem roste smrk

A pod ním je křišťálový dům

Žije tam krotká veverka, jaký vtip

Veverka zpívá písničky

Ano, hlodá všechny ořechy

A ořechy nejsou jednoduché

Všechny skořápky jsou zlaté,

Čisté smaragdové jádro

Sluhové hlídají veverku (PŘÍBĚH O CARSKÁ SALTANĚ)

2. Zrcadlo mělo tu vlastnost

Umí dobře mluvit.

Byla s ním sama

Dobromyslný. vesela,

Vtipně jsem s ním vtipkoval

A předváděla se a promluvila.

"Řekni mému zrcadlu, mému světlu,

Řekni mi celou pravdu:

Jsem nejsladší na světě,

A zrcadlo jako odpověď na ni

"Ty, samozřejmě, bezpochyby,

Jsi královna, nejroztomilejší ze všech

Všechny červenající se a bělejší

(PŘÍBĚH O MRTVÉ KRÁLOVNĚ A 7 BOGATYROCH).

3. Vždy všechny miluje,

Kdo by k němu nepřišel?

Uhodli jste to? Tohle je Gena

Toto je Gena (KROKODÝL)

4. Je veselý a nezlobí se,

Tento roztomilý podivín

Majitel je s ním, chlapec Robin,

A kamarád Prasátko.

Procházka je pro něj svátkem,

A med má zvláštní chuť,

Tohle je plyšový vtipálek

Malý medvěd (MEDVÍDEK PÚ)

1. Žije ve vodě, ale není mořská panna

Hřebenem si češe cop.

Tato pohádková dívka se jmenuje

Kikimora, nebo dokonce Tatar (SU-ANASY).

2. V hlubokém, hustém pohádkovém lese.

Kde jsou větrolamy, tma a ticho

Našel jsi své útočiště, hrdino

jehož prsty jsou ostré a dlouhé jako kopí (SHURALE)

Děti odpovídají na otázky.

Vedoucí:

Teď si pojďme hrát

Budu se ptát a vy všichni společně odpovíte: „ano“ nebo „ne“.

Vždy pomůžeme příteli? (Ano)

Nikdy nebudeme lhát? (Ano).

Zkopírovat odpověď ve třídě? (Žádný).

Hodit kamenem po kočce? (Žádný).

Nebát se, když jsou potíže? (Ano).

Nešetřit pracovní silou pro podnikání? (Ano).

Sníst 2 koláče bez zanechání stopy? (Žádný).

Měli byste si po obědě umýt ruce? (Ano).

Zdravíme lenochody? (Žádný).

Pro ty, kteří vždy pracují? (Ano).

přednášející: Dobrá práce!

Máme barevné koule, které jsou také báječné. Každá koule obsahuje hádanku, kterou je třeba vyřešit. Než se ale dostanete k samotné hádance, musíte balónek roztrhnout. Poté, co uhodnete hádanku, pojďme si zahrát hru – jejíž název je odpovědí.

Hra #1

Sedím obkročmo - nevím kdo,

Když potkám známého, seskočím a pozdravím ho. (VÍČKO)

Relé.

Studenti v týmech si předávají klobouk od hlavy k hlavě: který tým je rychlejší?

Hra č. 2

Podivné zvíře žije v řece, chodí pozpátku (RAK)

Relé.

Účastníci se pohybují po čtyřech vzad ke značce a zpět, který tým je rychlejší?

Hra č. 3

Jako Baba Yaga

Není tam vůbec žádná noha

Ale je tu jeden úžasný

Letadla (STUPA.)

Relé.

Hráči se pohybují ke značce a zpět, jedna noha je v kbelíku (hmoždíři), v jedné ruce drží kbelík a v druhé ruce koště. Který tým je rychlejší?

Hra č. 4

Žije v mořích a řekách.

Často ale létá po obloze.

Jak ji omrzí létání?

Opět padá na zem. (VODA).

Relé.

Doběhni ke značce s vodou ve lžíci a kdo rychleji naplní sklenici vodou a kdo rychleji naplní sklenici vodou.

Hra č. 5

Když přijdeš, schoulí se do klubíčka,

Pokud se vzdálíte, otočí se.

Pokryté jehličím

A v zimě spí pod sněhem. (JEŽEK).

Relé.

Míč noste na zádech, rukama ho držte ke značce a zpět. Kdo je rychlejší?

Hra č. 6

Miloval majitele

Správně, sloužil mu,

Obuté boty a

Porazil zlého zlobra. (PUSS V BOTÁCH).

Relé.

Účastníci (kapitán) chodí na značku a zpět ve velkých botách. Kdo je rychlejší?

Dováděli jsme, hráli si, dozvěděli jsme se mnoho o pohádkách a postavách v těchto pohádkách žijících.

Vzhled postavy v pohádce „……………………….“.

Pohádková postava (Pierrot, Pinocchio)- "Kluci, ahoj, slyšel jsem tu hluk a zábavu, tak jsem se rozhodl zastavit, co je to za dovolenou?" (odpovědi studentů).

Miluju hádanky a teď se budu ptát na hádanky

1. Brzy ráno zpívá

Nenechá děti spát

Čistí hřeben tlapkou

kdo to je? (Kohoutek!)

2. Našel jsem míč a zlomil ho

Viděl jsem stříbro a zlato (Vejce!)

Babička dívku velmi milovala. Dal jsem jí červenou čepici.

Dívka zapomněla své jméno. No, řekni mi její jméno.

Červená Karkulka

V hustém lese, v bažině to jistě najdete.

Není to ryba, není žába, můj drahý příteli.

Štíhlá postava, jmenuje se... Sněhurka?

Kikimora

Létám v hmoždíři, unáším děti, žiju v chýši na kuřecím stehně,

zlatovlasá kráska, A jmenuji se... Vasilisa Moudrá?

Baba Yaga

A tahle byla kamarádka se samotným Pinocchiem. Jmenuje se, kluci, prostě....

Malvína

Je v něm voda, nechtějí se s ním stýkat,

A všechny jeho přítelkyně jsou pijavice a žáby!

Zarostlé řasami Hodný děda... Mráz?

Voda

Poblíž lesa, na okraji, tři z nich bydlí v chatrči.

Jsou tam tři židle a tři hrnky, tři postele, tři polštáře.

Hádejte bez náznaku, kdo jsou hrdinové této pohádky?

Tři medvědi

Všechny dívky a chlapci si ho dokázali zamilovat.

Je to hrdina vtipné knížky, Za ním je vrtule.

Letí vysoko nad Stockholm, ale ne na Mars.

A dítě ho pozná. kdo to je? Mazaný...

Carlson

Znáte tuto dívku, zpívá se ve staré pohádce.

Pracovala, žila skromně, neviděla jasné slunce,

Kolem je jen špína a popel. A ta kráska se jmenovala...

Popelka

V lese je také jeden velmi významný pán.

Je celý porostlý šiškami, na obličeji je vidět jen nos.

Možná je plachý jako zajíček, ale jmenuje se... Nevím?

Šotek

K snídani jedl jen cibuli, ale nikdy nebyl plačtivý.

Naučil jsem se psát nosem a blot do sešitu.

Vůbec jsem neposlouchal Malvinu, syn otce Carlo...

Pinocchio

Je to smíchané se zakysanou smetanou, Na okně je zima,

Kulatá strana, červená strana Válcovaná...

Kolobok

Nechodím ani nelétám, ale snažím se to dohnat!

Můžu být zlatá. Pojďte se podívat do pohádky!

Zlatá rybka

Nos je kulatý, s čenichem, je pro ně pohodlné hrabat se v zemi,

Ocas je malý a háčkovaný, místo bot jsou kopyta.

Jsou tři – a jak jsou si přátelští Bratři podobní.

Hádejte bez náznaku, kdo jsou hrdinové této pohádky?

Tři malá prasátka

Žije v divočině lesa, hrdina mého srdce.

Chrastí kostmi a děsí všechny v okolí.

Co je to za starce? No, samozřejmě... Prasátko?

Koschey nesmrtelný

Je to tanečník, je to zpěvák, je to veselý řečník.

Je to legrační hračka a jmenuje se...

Petržel

Byla přítelkyní skřítků a vám je samozřejmě známá.

Sněhurka

Můj otec měl zvláštního chlapce, Neobvyklého - dřevěného.

Ale otec svého syna miloval. Jaký zvláštní malý dřevěný mužík

Na souši i pod vodou Hledáte zlatý klíč?

Všude strká svůj dlouhý nos. Kdo je to?..

Pinocchio

Pohádková postava- Výborně, vidím, že dobře znáš pohádky a dobře řešíš hádanky. Rád bych vám všem poděkoval za aktivní účast na akci.

Přednášející: Skaz pers..... má pravdu, pohádky dobře znáte, teď se dozvíme, kdo vyhrál naši hru a kdo ještě získá 1. místo a kdo 2. za účast na naší úžasné akci..

Hudební a rytmická kompozice

„Malá země“ (N. Koroleva)

Naše cesta do země pohádek je u konce.
Věřím, že s pohádkou
Vy děti se nerozejdete
Zůstanete s ní navždy opravdovými přáteli!

Přeji vám, abyste vyrostli v dobré děti
Byli hodní a krásní!

Zazní závěrečná píseň všech účastníků a hostů.“Na cestě k dobru!”

Účel akce: zábavnou formou dějové hry vyprávějte dětem základního a středoškolského věku o přátelství, vzájemné pomoci a dobrých lidských vlastnostech.

Úkoly: 1) vytvořit sváteční atmosféru;

2) vyprávět dětem o přátelství hravou formou;

3) podporovat vytváření přátelských vztahů mezi dětmi.

Akce se odehrává na lesní mýtině.

Hudba hraje.

Objeví se Vypravěč.

Vypravěč: Ahoj lidičky,

Na bránu klepe pohádka.

Pohádka k tobě brzy přijde,

Pohádka přinese radost.

Pohádka miluje všechny děti,

Společně s pohádkou je to zábavnější.

Dnes jsme se sešli na naší kouzelné louce

přátelští kluci? Jste přátelští?

Děti odpovídají.

Vypravěč: A teď to zkontrolujeme.

Hra "Ryba".

Během hry se objeví Baba Yaga, stojí a poslouchá v zákulisí, co Vypravěč vypráví dětem.

Vypravěč: Výborně, kluci, jste velmi přátelští a naše pohádka

miluje přátelské kluky.

Baba Yaga vyběhne na místo, začne pobíhat a křičet.

Baba Yaga: Jaká pohádka? Jaký druh přátelství? Znamená to pro mě smutek

a mluví o nějakém přátelství.

Vypravěč: Tak, Babo Yago, počkej, proč křičíš na děti?

co se ti stalo? Uklidněte se a řekněte vše v pořádku.

Baba Yaga je hysterická.

Baba Yaga: Ztratil jsem koště a hmoždíř a oni mluví o pohádce,

o přátelství. Nevěřím vaší pohádce.

Vypravěč: Neboj se Yagusenko, kluci a já jsme pro tebe

Určitě vám pomůžeme, hmoždíř i smeták vám vrátíme.

Baba Yaga: Oh, oh, oh, ale ty mě nemiluješ, jsem zlá,

Já sám jsem Baba Yaga! nevěřím ti!

Vypravěč: Baba Yaga, kluci a já vám opravdu pomůžeme

Děti odpovídají.

Baba Yaga: Opravdu, můžete pomoci?

Vypravěč: Samozřejmě Babusya-Yagusya, pomůžeme, pomůžeme.

Baba Yaga: Ach, a ty mě podvedeš! Poslouchej, jdi

Byli jste to vy, vypravěči a vaše děti, kdo ukradl můj

malta a koště, a teď si ze mě děláš srandu? Teď vám to řeknu

Ukážu vám, jak se vysmívat Baba Yaga, teď já

vám všem...

Baba Yaga se začne po Vypravěči ohánět, mává pěstmi na děti, Vypravěčka ji přeruší.

Vypravěč: Zbláznila ses, Babo Yaga? No tak, přestaň. Za co

potřebujeme tvůj hmoždíř, koště? Je nám bez nich dobře

Pojďme se pohybovat.

Baba Yaga: Co vlastně nevzali? Opravdu upřímný?

Vypravěč: Kluci, řekněte jí, že jsme nic nevzali.

Děti říkají Baba Yaga, že neviděly její věci.

Baba Yaga: Nyní vás všechny přivedu k čisté vodě, vy všichni

zkontroluji. Teď vám řeknu... hádanky.

Vypravěč: Prosím, všechny děti jsou tady chytré, že?

bezpochyby.

Baba Yaga: První hádanka.

Dědeček vyšel do zahrady,

Jaký zázrak tam roste?

Pevně ​​zasazený do země

Velký... (tuřín.)

Baba Yaga: Dobře, dobře, to byla ta nejjednodušší hádanka, takže

na zahřátí. Poslechněte si další.

Není nízký, není vysoký,

Není ani úzký, ani široký.

Hádali jste?

Co je to?... (Teremok.)

Baba Yaga: Takže přestaň hádat, jací jsou lidé chytří? Tento

Určitě neuhodnete.

Smíchá se se zakysanou smetanou,

U okna je mu zima.

Kulatá strana, červená strana,

Děti jsou... (Kolobok.)

Vypravěč: No, jste přesvědčen? Teď nám věříš?

Baba Yaga: No... ne, tomu nevěřím... mám jinou

záhada, děti to jistě nevědí.

Žili jsme spolu v této pohádce,

Starý muž a žena.

Spolu s nosnicí,

Jmenovala se... (Ryaba.)

Vypravěč: Vidíte, kluci a já jsme říkali pravdu.

Baba Yaga: Výborně, kluci,

Hádanky jste uhodli.

Dobře, přesvědčil jsi mě, věřím ti.

No a kam se pak poděl můj hmoždíř a koště?

Vypravěč: Budeme hledat Baba Yaga a on nám pomůže v hledání

zábava a přátelství našich kluků.

Vypravěč a Baba Yaga hrají hru „Jsme vtipní kluci“.

Baba Yaga: Ach, to je pravda, jak jsi veselý a přátelský.

Vypravěč: Co sis myslel? Nejzábavnější, nejpřátelštější.

Hudba je z pohádky "Červená Karkulka" - "Když to trvá dlouho, dlouho, ...."

Vlk a Červená Karkulka vyběhnou na místo, proběhnou se a pak se zastaví.

Baba Yaga: Oh, kam jdeš? A vůbec nechápu

proč jste spolu? Dnes něco zvláštního

někteří, nerozumím ničemu. Wolfe, to jsi ty

snědl babičku této dívky?

Vlk: A ta pohádka a její kouzlo

pevnost. Teď jsme s Červenou Karkulkou přátelé a já

velmi šťastný.

Červená Karkulka: Ano, Vlk mluví pravdu, jeho babička a já

odpouštíme vám a nyní míříme navštívit naši

milovaná babičko, není to Wolf?

Vlk: Samozřejmě a my jí přinášíme košík koláčů.

Baba Yaga: Jen si pomysli, jsou to opravdu zázraky.

Vypravěč: Vidíte Baba Yaga, přátelství pomáhá ve všem.

Vlk: Oh, Červená Karkulko, podívej, kolik je dětí,

dívky a chlapci.

Červená Karkulka: Ahoj kluci.

Vypravěč: Kluci a já pomáháme Babě Yaga najít její stúpu

Wolf: Oh, tady to je.

Červená Karkulka: Tak vlk a já ti pomůžeme, že?

Vlk přiběhne k Baba Yaga, poplácá ji po rameni a běží kolem.

Vlk: Samozřejmě pomůžeme, společně najdeme vaše věci

Yagusko, vůbec žádný problém!

Vypravěč: To je skvělé. Teď je nás ještě víc.

Červená Karkulka: A abychom našli naše věci

Baba Yaga, musíme tančit.

Kluci, opakujte pohyby po nás.

Wolf: A ty taky Baba Yaga.

"Tanec malých káčátek"

Baba Yaga: Podívejte se na ně, vyřešili hádanky,

veselí, přátelští a tančí jako, wow,

prostě zázrak.

Hraje hudba z kresleného filmu Madagaskar.

Objeví se Shrek.

Shrek: Proč děláme hluk, děti?

Je čas se bavit.

Jsem Shrek, znám vás všem,

Jsem velmi zajímavý.

Miluji tanec.

Nikdy se nenudím

melancholii nevnímám

Zdravím vás všechny přátelé.

Všichni dohromady: Ahoj Shreku.

Shrek: Co se stalo, přátelé?

Vidím, že máš potíže?

Ztratil jsi někoho?

co se tu stalo?

Vypravěč: Naše drahá Baba Yaga ztratila hmoždíř a koště.

Červená Karkulka: A my jí pomáháme hledat její velké věci,

přátelský a veselý tým.

Baba Yaga: Vy jste také z jejich společnosti, všichni jste takoví

laskavý a pozitivní, že?

Shrek: No, něco takového, ale co vlastně jsi

ptáš se?

Baba Yaga: Poslouchej, příteli, pomoz, jo!?

Shrek: Oh, já nevím, já nevím, musím o tom přemýšlet.

Vlk: No, co nevíš, pojď nám nakonec pomoct

Koneckonců, jsi Shrek nebo ne Shrek?

Shrek: Budiž, přemluvil jsi mě, jen ty

Yagusya, nedělej už nikomu špinavé triky,

Baba Yaga: Ano, ano, ano. Budu hodný a poslušný. Dobře

všechno taková dobrá Babusenka-Yagusenka. A!

Vypravěč: Zní to, zní to.

Shrek: Nyní s vámi upevníme naše přátelství.

budeme hrát velmi zajímavou hru.

Hra „Koza šla lesem“.

Po hře okamžitě hraje hudba.

Objeví se Popelka a v rukou drží krásnou kouzelnou hůlku.

Popelka: Otevřela jsem dveře do pohádky,

Do světa zázraků, světla, magie.

Vždy jsem všem dával dobré věci,

Dnes jsem k vám také přišel.

Baba Yaga přispěchá k Popelce, začne kolem ní pobíhat, objímat ji a žádat o pomoc.

Baba Yaga: Popelko, Popelko, jsem dobrá, jsem laskavá

Baba Yaga, neubližuji dětem, miluji všechny,

Jsem opravdu poslušný.

Popelka: Počkej, řekni mi, co se stalo

Vypravěč: Baba Yaga má potíže.

Červená karkulka: Ztratila koště.

Vlk: A já vykročím.

Shrek: A my jí pomáháme hledat.

Vypravěč: A kluci také pomáhají.

Červená Karkulka: A ty nám pomáháš, Popelko, protože ty

kouzelnice

Popelka: Já vám pomůžu a Baba Yaga vám pomůže,

ale pod jednou podmínkou.

Shrek: Souhlasíme se všemi vašimi podmínkami.

Wolf: Naši kluci jsou velmi veselí, přátelští a

Červená Karkulka: Společně splníme všechny vaše podmínky.

Baba Yaga: No tak, rychle mi řekni, co potřebujeme

dělat, můžeme tančit, hrát hry,

a řešit hádanky. To jsme my!

Popelka: Výborně, kluci, a jste skvělá Baba Yaga,

všichni znáte moji pohádku a víte, že moje

zlá macecha mě přinutila prstovat

cereálie, tak teď chci vidět

jak jsou kluci pozorní.

Baba Yaga: No, kluci, nezklamte mě, dám vám všechno

moc moc moc prosím.

Baba Yaga běží k dětem a žádá je o pomoc.

Hra "Popelka".

Vypravěč: Výborně, kluci.

Baba Yaga: Ano, jste moji dobří, prostě vás zbožňuji,

Vidíš, Popelko, naše děti si prošly vším.

Popelka: Ano, kluci, opravdu skvělé.

Červená Karkulka: Milá Popelko, zamávej svým kouzlem

hůlku, pomoz nám a Baba Yaga.

Popelka: Při návštěvě pohádky je vždy všechno kouzelné,

Koneckonců, pohádka dává zázrak všem hostům.

A kouzlo se jistě stane,

A pohádka se splní vám i nám.

Pohádkoví hrdinové žádají všechny děti, aby se připojily k ruce, a ony samy přijmou

ruce. Popelka mávne kouzelnou hůlkou a třikrát se kolem sebe otočí.

Popelka: Kouzelná hůlka se zázračně rozsvítí,

Objeví se koště a malta.

Hudba hraje.

Objeví se hmoždíř a koště.

Popelka: Tady je Baba Yaga, už neztrácej své věci.

Baba Yaga: Děkuji Popelko, děkuji vám hoši

děkuji všem. Teď budu s tebou

buďte přátelé, ukázalo se, že jste tak laskaví,

hodná, veselá a hlavně přátelská.

Vypravěč: Ano, máte pravdu Baba Yaga, protože jdeme do Popelky

přineslo přátelství a laskavost našich nejmenších

přátelé, děkuji vám.

Baba Yaga: Teď budu vědět, že se musím spřátelit

všem a pomáhat všem.

Červená karkulka: Přátelství dělá lidi laskavějšími, upřímnějšími, více

se svými přáteli se nikdy nebudete nudit

přátelé vždy přijdou na záchranu.

Hraje závěrečná hudba.

Vypravěč: Buďme mezi sebou přáteli,

Červená Karkulka: Jako pták s nebem,

Vlk: Jako pole s pluhem,

Shrek: Jako vítr a moře,

Popelka: Tráva s deštěm,

Baba Yaga: Jak se Baba Yaga přátelí s vámi všemi!!!

Všichni společně: Brzy se uvidíme, drazí přátelé.

Hraje dětská hudba.

Hrdinové jdou do zákulisí.