Сценарій квестів для таборів денного перебування. Сценарій квест – ігри для літнього табору: «У пошуках скарбів

Квест «Пригоди у парку казок» (Для учнів початкової школи у літньому таборі денного перебування)
Мета: Організація відпочинку та оздоровлення учнів школи у літній період.
Завдання:
1.Коррекционно – навчальні:
- формувати вміння відповідати на запитання за казками, билинами, літературними творами;
- Розвивати вміння аналізувати інформацію, формулювати власну точку зору;
- сприяти орієнтуванню у дитячій літературі.
2. Корекційно - розвиваючі:
- Розвивати голос, мовленнєве дихання.
- розвивати темпо-ритмічну сторону мови;
- Розвивати мовну моторику.
3. Корекційно-виховні:
- Виховувати самостійність, контроль за власною мовою;
- Викликати інтерес до читання казок, билин, літературних творів для дітей.
Необхідне оснащення:
Телеграма (див. Додаток рис.1); картонка в техніці граттаж - картина Васнєцова В.М. «Богатирі» та його ілюстрації до казок «Царівна-жаба», «Спляча царівна», «Іван-царевич на сірому вовку», «Оленка»; ключі – завдання; атрибути для рухомої гри «Бабка-Їжачка»: хустка, мітла; невелике дзеркало; медалі «Мандрівник з казок» (на кожну дитину).
Хід гри:
Перед входом у парк прочитати отриману напередодні телеграму:
«Допоможіть! Я не знаю хто я! Я не знаю де я! Я не знаю, що робити з тим, що лежить поряд зі мною. Приїжджайте! Розберіться та допоможіть!
PS: Їдьте до «Парк дитячої мрії». Ключ до розгадки там…»
(Див. Додаток рис. 1)
Ведучий: Сьогодні ми з вами маємо пройти випробування у парку дитячої мрії. У цьому парку мешкають герої різних казок та билин. Спершу нам треба згадати, які бувають казки. (Авторські - літературні та народні)
1. Дядя Степа
Ведучий: Перед вами постає постать кого? Дядьки Степи. Це авторська казка чи народна? (Авторська. Її написав Сергій Володимирович Михалков).
Щоб дізнатися, куди нам рухатися далі, потрібно виконати завдання Дядька Степи.
Я читатиму уривки з цієї казки, а ви закінчите рядки, підібравши правильну відповідь із трьох запропонованих.
Хто не знає дядька Степа?
Дядько Степа всім знайомий!
Знають усі, що дядько Степа
Був колись моряком.

Що давно колись мешкав він
Біля застави Ілліча.
І що прізвисько носив він:
Дядько Степа – …
(Каланча. Вежа. Колона)
Він встиг схопити в оберемок
Перелякану бабку,
А стара - за кошик:
- Я білизну свою не кину!

Дядько Степа врятував її,
І кошик, і
(Гриби, Білизна. Ягоди)
Дядько Степа козирнув,
Усміхнувся, підморгнув:
- Здобув я пост почесний! -
І тепер на бруківці,
Там, де будинок стоїть висотний,
Є висотний …
(Міський, постовий, міліціонер)
Ведучий: На всі запитання ви відповіли правильно. Отримайте загадкову картонку. Подумайте, що з нею треба зробити, щоб дізнатися, куди йти далі. (Діти отримують ключ 2 - картонку-граттаж і паличку. Вони стирають захисний шар, бачать картинку з трьома богатирями і знаходять цю скульптуру в найближчому оточенні)
2. Скульптура Три богатирі.
Ведучий: Автор цієї картини художник Васнєцов. Він написав ще кілька картин з мотивів казок та билин. Я показуватиму вам їх, а ви назвете казку.
(Показувати репродукції картин. Діти називають казки та класифікують їх)
Ведучий: У яких казках трапляється цифра три? (Три порося. Три товстуни. Три ведмеді…)
Отримайте наступну підказку, куди рухатись далі (див. Додаток ключ 3.)
(Розшифрувавши ключ, діти шукають у найближчому оточенні хатинку на курячих ніжках)
3. Хатинка на курячих ніжках.
Ведучий: Хто живе у такій хатинці. Що вміє робити ця хатинка.
Які слова треба сказати, щоб увійти до хатинки?
(Хатинка, хатинко, встань до лісу задом, до мене передом).
Що треба сказати, коли розмова з Бабою-ягою закінчилася?
(Встань по-старому, як мати поставила).
З Бабою-ягою ми можемо пограти.
Проводиться рухлива гра «Бабка-Їжачка»:
У середину кола встає ведучий – Бабка – Їжачка, в руках у неї «помело». Навколо бігають граючі і дражнять її:
Бабка-Їжачка Костяна Ніжка
З грубки впала,
Ногу зламала,
А потім і каже:
– У мене нога болить.
Пішла вона на вулицю
Розчавила курку.
Пішла на базар
Розчавила самовар.
Бабця-Їжачка скаче на одній нозі і намагається когось торкнутися «помелом». До кого торкнеться – той і завмирає
Хто залишиться «чистим», отримує наступний ключ - набір складів, у тому числі треба зібрати слово, що й вкаже, куди рухатися далі (див. Додаток ключ 4.).
Розшифрувавши ключ, учасники гри шукають у найближчому оточенні скульптурну композицію «Чудо-юдо риба – кит»
4. Кит із «Казки про ковзана-горбоньку.
Ведучий: Скажіть, будь ласка, чому кит зазнав такої муки?
Місяць ясний каже:
"Він за те несе муку,
Що без божого наказу
Проковтнув серед морів
Три десятки кораблів.
Якщо він дасть їм свободу,
Зніме бог із нього негаразд.
Вмить усі рани загоює,
Довгим віком нагородить”.
Ведучий: Як кит позбавився цієї біди? (Випустив проковтнуті кораблі на волю)
Ведучий: Герої казок часто стикаються з різними ситуаціями. Послухайте, які поради вона вам дають і дізнайтеся, хто дав цю пораду.
Вікторина «Хто дав корисну пораду?»
1. Не відчиняй двері незнайомцям. (Семеро козенят)
2. Чисти зуби, мої руки, не забувай приймати душ. (Мойдодир)
3. Після їжі вимий за собою посуд. (Федора)
4. Не ходи лісом один. (Червона Шапочка)
5. Не відмовляй у допомозі у важких ситуаціях. («Ріпка» та Оленка з казки «Гуси лебеді»)
6. Не поспішай і не розмовляй під час їжі, ретельно пережовувати їжу. (Півник з казки «Бобове зернятко»)
7. Не виконуй прохання малознайомих людей. (Колобок)
8. Пий лише чисту воду. (Братець Іванко)
9. Не прогулюй заняття у школі, не розповідай про гроші незнайомцям. (Буратіно)
10. Солодощів їж у міру. (Вінні Пух)
Ведучий: Ви чудово впоралися із завданням, отримаєте ключ (див. Додаток ключ 5.). «Шукай того, чиї бажання виконувала хижа річкова риба»
Діти знаходять Ємелю на печі.
5. Омеля на печі
Ведучий: У багатьох казках герої виконували свої бажання за допомогою чарівних предметів. Згадайте, із яких казок ці предмети. Які бажання вони виконували.
Чарівна паличка («Попелюшка», «Вовка в тридев'ятому царстві»), квітка- семиквітка, чарівний горщик з казки «Свинопас», чарівне кільце змії Скарапеї, чарівне кільце з казки «Червона квітка» (див. Додаток)
Отримайте ще один ключ. Ось дзеркало та ключ. Здогадайтеся, як його прочитати
(див. Додаток ключ 6) Прочитавши за допомогою дзеркала слова "Королівство кривих дзеркал" діти знаходять дзеркальну галерею)
6. Королівство кривих дзеркал.
Ведучий: Настав час виконати наступне завдання. У цій галереї зібралися герої різних казок. Я читатиму про них загадки, а ви їх знайдете.
1. У якій казці маленький і кругленький зміг від усіх втекти, але наприкінці таки з'їли? (Колобок)
2.Хто жив у будиночку на даху і стверджував, що солодощі – це найкращі ліки? (Карлсон)
3. На прохання кого людожер перетворювався на різних звірів? (Кіт у чоботях)
4. Яке ім'я було у ведмежа-поета? (Вінні Пух)
5. Героями якої казки були овочі та фрукти? (Чіполіно)
6. Хто був дуже маленький і міг спати в шкаралупі волоського горіха (Дюймовочка).
7. У якій байці Крилова вміння говорити компліменти допомогло насититися? (Ворона та лисиця)

Ведучий: Ви молодці, впоралися з усіма завданнями. Залишилось лише знайти того, хто просив у нас допомоги. Ми дізнаємося хто це, якщо виконаємо останнє завдання.
(Див. Додаток «Ряба»). Дізнаєшся, куди йти далі, якщо вставиш у порожні клітини перші літери назв предметів.
7. Курочка-Ряба
Учасники гри знаходять Курочку-Рябу і нагадують їй про те, що сталося із золотим яйцем у казці.
Ведучий: Ви молодці, які успішно пройшли всі випробування, тому всіх вас сміливо можна назвати мандрівниками за казками. І за це ви отримуєте пам'ятні медалі «Мандрівнику за казками». (Див. Додаток «Медаль до квесту»)

Новинка! Квест для дітей на природі «Літні канікули» - готовий набір барвисто оформлених завдань, за допомогою яких ви зможете організувати захоплюючий квест з пошуком захованого скарбу для дітей на природі (на дачі, в селі, на вулиці у дворі приватного будинку чи котеджу, у дитячому таборі, на березі річки чи моря, на морський курорт).

Квест для дітей на природі «Літні канікули» – це чудовий спосіб цікаво провести час із дітьми на природі під час літніх канікул.

Всі завдання повністю готові - потрібно тільки вибрати з них найбільш підходящі за ключовими словами, роздрукувати і безпосередньо перед початком гри розкласти відповідно до продуманого ланцюжка пошуку.

Готові сценарії щодо квесту. Детальну інформацію можна подивитися, натиснувши на картинку, що цікавить.

Про комплект

  • Квест для дітей на природі «Літні канікули» включає набір завдань, кожне з яких ховається у певному місці. Рішення кожної загадки вказує на місце, де захована наступна підказка. Таким чином, виходить ланцюжок завдань, який необхідно пройти крок за кроком, щоб знайти прихований сюрприз.
  • У квесті передбачено велику різноманітність універсальних місць на природі (на дачі, у селі, на вулиці у дворі приватного будинку чи котеджу, у дитячому таборі, на березі річки чи моря, на морському курорті), де можна сховати загадки та сам сюрприз.
  • Комплект дозволяє створити власний унікальний ланцюжок пошуку: завдання можна розкладати у будь-якій послідовності та зробити будь-яку кількість етапів, що дуже зручно для організатора квесту.
  • Підказки барвисто оформлені, містять цікаві головоломки та завдання на кмітливість на основі словесних ігор. Комплект містить 8 видів завдань із різними варіантами ключових слів.
  • Комплект призначенийдля дітей віком від 8 років.Завдання не є примітивними, вони підібрані таким чином, що будуть цікаві не лише дітям, а й підліткам.

За допомогою цього комплекту можна організувати квест:

  • для двох команд:кожен вид завдання виконаний у двох варіантах, з різними ключовими словами - для того, щоб у команд були рівні шанси, і перемога залежала від швидкості реакції та кмітливості гравців;
  • для одного гравця або для однієї команди гравців:в цьому випадку у організатора гри буде вибір найбільш зручних місць на природі для складання ланцюжка пошуку, у кожному виді завдань потрібно вибрати варіант з відповідним ключовим словом.

Оформлення комплекту

Оригінально розпочати квест-гру можна за допомогою спеціальної листівки. Вона стійка і готується лише кілька хвилин (подробиці в комплекті), у середині – перша підказка; формат листівки – А4. У готовому вигляді вона виглядає так:

оформлення завдань

Опис завдань

(у дужках вказані ключові місця, де можна сховати підказки та сюрприз)

  1. Підказка папуга ( пакет, стовп ). Цікавий шифр.
  2. Плутанина на пляжі ( камінь, клумба). Завдання на спостережливість: потрібно знайти шльопанці, які не мають пари.
  3. На морі (сумка, капелюх ) . Цікаве барвисто оформлене завдання.
  4. Хмарний шифр ( хвойне дерево, плодове дерево). Завдання на уважність та зосередженість.
  5. Загадкові звірі ( журнал, газета) . Веселе завдання треба розгадати, які звірі сховалися на картинці.
  6. Підказка жирафів ( вода, кущ). Перевірка знань з російської мови:)
  7. Неправильні літери ( огорожа,ведучий). Щоб прочитати підказку, потрібно викреслити усі неправильні літери.
  8. Схованка ( хвіртка,ганок). Оригінальне завдання на логіку.
  • листівка для початку квесту
  • рекомендації з підготовки та проведення квесту
  • завдання та відповіді (за кожним завданням відразу ж слідує відповідь, а для зручності та наочності всі відповіді оформлені так само, як і самі завдання)

Комплект пропонується в електронному вигляді – вам потрібно самостійно роздрукувати все необхідне на кольоровому принтері(листівка та завдання відмінно виглядають на звичайному офісному папері).

Формат комплекту: завдання та відповіді – 32 стор., інструкція – 5 стор. (файли pdf), листівка для початку квесту (файл jpg)

Після натискання на кнопку буде здійснено перехід у кошик Robo.market

Оплата здійснюється через платіжну систему Robo kassaза захищеним протоколом. Ви можете вибрати будь-який зручний спосіб оплати.

Протягом години після успішної оплати на вказану пошту надійдуть 2 листи від Robo.market: один з них з чеком, що підтверджує здійснений платіж, інший лист з темою«Замовлення на Robo.market #N у сумі N руб. оплачений. Вітаємо з успішною покупкою! - у ньому посилання на скачування матеріалів.

Будь ласка, вказуйте адресу пошти без помилок!

Літній оздоровчий табір «Сонечко»

Сценарій квест-ігри

«Загадки літа»

Дата проведення: 18 .06.2018

Місце проведення: територія табору

Час проведення 11:00

Відповідальний: Бобровська М.В

Сценарій квест-ігри «Загадки літа»

Ціль : формування навички колективної діяльності

Завдання : сприяти розвитку творчих, інтелектуальних, комунікативних здібностей, формувати колектив, виховувати патріотизм, екологічну свідомість

План проведення

Лінійка: мотивація (збирати крапельки живої води); маршрут гри

1) Станція «Чорна скринька»

2) станція «Прислів'я»;

3) станція «Крокодилове»;

4) станція «Складач»;

5) станція «Загадкіне».

6) станція «Казкова»

7)станція «Частушкіно»

8) станція «Російські герої»

9)станція «Вигадник»

Хід заходу

Станція «Прислів'я»

Завдання дітей - зібрати прислів'я (2 комплекти) та прочитати пророцтво. Хто швидший?

1

В гостях добре,

а вдома краще

Сльозами,

горю не допоможеш

Слово-не горобець,

вилетить - не зловиш

З ким поведешся,

від того й наберешся

Вік живи

століття вчися

Не відкладай на завтра те,

що можна зробити сьогодні.

Що написано пером,

не вирубаєш сокирою.

Як відгукнеться,

так і відгукнеться.

Договор

дорожче за гроші.

По одязі зустрічають

за розумом проводжають.

Шила в мішку

не приховаєш.

Мова моя -

мій ворог.

Вовків бояться -

у ліс не ходити.

Станція «Складач»

Командам дається слово, що складається не менше ніж з7-8 літер . Їхнє завдання, користуючись цими літерами, скласти нові слова.Їдальня (ласт, стіл, воля, лото та ін.)

Звіряють і рахують слова після 5 хвилин роботи (по 2 аркуші на загін)

Наприкінці видаємо крапельки живої води

Станція «Загадкіне »

Наприкінці видаємо крапельки живої води

Конкурс на перевірку кмітливості, дисциплінованості та спрацьованості команд.

Підраховують бали.

    Сонце пече, Липа цвіте,

Жито колоситься, Золотиться пшениця.

Хто скаже, хто знає Коли це буває? (Влітку.)

    Ти весь світ обігріваєш

І втоми не знаєш,

Усміхаєшся у віконце,

і звуть тебе все... (сонце).

3.Його просять, на нього чекають,

А як прийде

Сховатися почнуть. (Дощ.)

4.Невідомо де живе.

Налетить – дерева гне.

Засвистить - по річці тремтіння.

Бешкетник, а не вгамуєш. (Вітер.)

5.На дворі переполох -

З неба сиплеться горох. (Град.)

6.Фарбоване коромисло

Над річкою повисло. (Райдуга.)

7. Розпечена стріла

Дуб звалила біля села. (Блискавка.)

8.У двері, у вікно стукати не буде,

А зійде і всіх розбудить. (Сонце.)

9. Над тобою, наді мною

Пролетів мішок із водою,

Наскочив на далекий ліс

Прохудився і зник. (Хмара.)

10.Вранці намисто заблищали,

Всю траву собою заткали,

А пішли шукати їх вдень,

Шукаємо, шукаємо – не знайдемо. (Роса.)

11.Забурчав живий замок,

Ліг біля дверей поперек,

Дві медалі на грудях.

Краще до хати не заходь. (Собака)

12.Сама строката,

Їсть зелене,

Дає біле. (Корова)

13.Заплелися густі трави,

Закудрявились луки,

Та й сам я весь кучерявий,

Навіть завитком рога. (Баран)

14.Є роги, а не баран,

Хвіст свічкою, а не білка,

Чи не корова, а молоко дає. (Коза)

15.Не орач, не коваль, не тесля,

А перший у селі працівник. (Кінь)

16.На вівчарку він схожий:

Що ні зуб – то гострий ніж!

Він біжить, вискалив пащу,

На вівцю готовий напасти. (Вовк)

17.Я влаштовуюся вправно:

У мене з собою комора.

Де кладовка? За щокою!

Ось я хитренький який! (Хом'як)

18.То руда, то сіра,

А за назвою біла. (Білка)

19.Все рухаються вперед,

А він навпаки.

Він може дві години поспіль

Весь час задкував назад. (Рак)

20.В'ється мотузка,

Наприкінці голівка. (Змія)

21.У кого очі на рогах,

А будинок на спині? (У равлика)

22. Що за диво! Отак диво!

Зверху блюдо, знизу блюдо,

Ходить диво дорогою,

Голова стирчить, та ноги. (Черепаха)

23. Відгадайте, це хто

Ходить у кістяному пальті? (Черепаха)

24.Трави копитами торкаючись,

Ходить лісом красень,

Ходить сміливо та легко,

Рога розкинувши широко. (Лось)

25.Наче царську корону,

Носить він свої роги,

Їсть лишайник, мох зелений,

Любить снігові луки. (Олень)

Вранці повзає,
Опівдні нерухомо,
А ввечері літає. (метелик)

26.Менше тигра, більше кішки,

Над вухами – кисті-ріжки.

На вигляд лагідний, але не вір:

Страшний у гніві цей звір! (Рись)

27. У лісі живе,

Курей у селі краде. (Лиса)

Станція «Чорна скринька»

Конкурс вгадування предметів. Ведучий кладе в коробку якийсь предмет так, щоб ніхто не бачив. Кожна команда ставить питання, на які можна відповісти «так» чи «ні». Перемагає та команда, яка після десяти питань назве предмет. (телефон. Ножиці)Наприкінці видаємо крапельки живої води

Станція «Улюблені герої російських казок».

На цій галявині хлопці відповідають на запитання вікторини:

1. Назвіть одного із злочинців, з яким боровся Ілля Муромець. (Соловій Розбійник)

2. Побратим Іллі Муромця, який звільнив Забаву Путятичну. (Добри 1Я Микитович)

3. Чудовисько, що живе на горі Сорочинській. (Змій-горинич)

4. Багатодітна мати, у якої на дітей стався замах. (Коза)

5. Мешканка землі та води, що стала дружиною багатого спадкоємця після замаху на її життя. (Царівна-жаба)

6. Герой казки, який за оригінальним рецептом приготував смачну страву зі знаряддя праці. (Солдат)

7. Хто крав золоті яблука з саду у казці «Іван-царевич та Сірий вовк»? (Жар-птиця)

8. Казкові викрадачі дітей. (Гусі-лебеді)

9. Кругленький, розумний герой, що втік від пенсіонерів. (Колобок)

10. Домашній птах, який міг би приносити відмінний дохід своїм змістом. (Курочка Ряба)

11. Неслухняна дівчинка, яка заблукала в лісі, яку врятувало вміння пекти пиріжки. (Маша)

12. Наївний герой, який постраждав узимку на водоймі від підступів рудої подружки. (Вовк)

13. Як звали дівчинку, яка вчинила безлад у будинку у трьох лісових мешканців? (Маша)

14. Героїня казки, що пережила весь жах перебування у шлунку у голодного вовка. (Червона Шапочка)

15. Хто з виродка перетворився на красеня? (Гидке каченя)

16. Як звали наречену, яка втекла від сліпого та жадібного нареченого? (Дюймовочка)

17. Назвіть ім'я казкового героя, який умів чудово колоти горіхи. (Лускунчик)

18. Герой казки, який у боротьбі із сорока бандитами вийшов переможцем. (Алі-Баба)

19. Папа, який знімав зі свого сина стружку. (Тато Карло)

20. Веселун, що живе на даху. (Карлсон)

21. Герой казки, що має лише один недолік - надто великі вуха. (Чебурашка)

22. Герой казки, у якого замість мізків була солома. (Страхало)

23. Ветеринар, який відвідав Африку. (Айболіт)

24. Чий хвіст служив шнурком для дзвінка? (Ослика Іа)

25. Що являв собою ковпачок Буратіно? (Старий смугастий носок)

26. Як називалася комедія, яку дивився Буратіно у ляльковому театрі Карабаса-Барабаса? («Дівчинка з блакитним волоссям або тридцять три потиличники»)

27. Яке звання мав господар лялькового театру Карабас-Барабас? (Доктор лялькових наук)

28. Яка валюта була у побуті у мешканців містечка, в якому жив Буратіно? (Сольдо)

29. Хто ця скупа стара, яка приховала золотий ключик на дні болота? (Черепаха Тортіла)

30. Ім'я блудного папуги. (Кеша)

31. Маленьке порося з повітряною кулькою. (Вінні Пух)

32. Нікому непотрібний мешканець водних місць, який мріяв про політ. (Водяний)

33. Хто любить ходити у гості? (Вінні Пух)

34. Наполовину дівчина, риба наполовину. (Русалочка)

35. Найдружелюбніший привид. (Каспер)

36. Домашній кіт у тапочках та при метелику. (Леопольд)

37. Веселий домовенок. (Кузя)

38. Два кругленькі слідчі. (Колобки)

39. Ті, ким виміряли удава. (Слоненя, папуга, мавпа)

40. На кому каталося левеня? (Черепаха)

Наприкінці видаємо крапельки живої води

Станція «Крокодилове»

Без слів пояснити словосполучення/слово:

а) літній пляж; б) прогулянка лісом

Наприкінці видаємо крапельки живої води

Станція "Російський герой"

Наприкінці видаємо крапельки живої води

1) Вгадай героя російської казки

2) Дізнайся героя Росії (фото) Гагарін, Жуков, Путін, Ілля Муромець,

    У назві казки їх імена,
    Герої ці – брат та сестра.
    Не послухав брат сестрицю,
    З калюжі випив водиці. (Сестриця Оленка і братик Іванко.)

    Він командує печі:
    «Ну в палац ти мчи!»
    Хто сидить верхи на ній?
    Ім'я назви швидше. (Емеля.)

    Він рум'яний і запашний,
    Круглий, м'який, золотистий.
    Але попався, дурню,
    Він лисиці на язичок. (Колобок.)

    Відповідайте на запитання:
    Хто в кошику Машу ніс,
    Хто сідав на пеньок
    І хотів з'їсти пиріжок?
    (Ведмідь)

    Баба била - не розбила,
    Дід вдарив – не розбив.
    Баба дуже засумувала.
    Хто ж бабі підсобив?
    (Мишка)

    Свій будинок зимою, у холоди
    Вона зліпила з льоду.
    Будинок луб'яний збудував Зайчика.
    Тепер, читачу, згадуй-но,
    Кого прогнав Півень у ліси?
    Хто Зайця обдурив? (Лиса)

    Дід і баба разом жили,
    Доньку зі сніжка зліпили,
    Але багаття гаряча жар
    Перетворив дівчиську на пару. (Снігуронька)

    Що за казка: кішка, онука,
    Миша, ще собака Жучка

Діду з бабою допомагали,
Коренеплоди збирали? (Ріпка)

    Бабуся в лісі живе,
    Трави-зілля збирає,
    Підлога в хаті мітлою мете.
    У ступі небом літає. (Баба-Яга)

    Ідучи, просила мати
    Нікому не відкривати,
    Але відчинили діти двері!
    Обдурив зубастий звір -
    Пісню мамину заспівав. (Вовк)

«Частушкіно» Заспівати частівку

Наприкінці видаємо крапельки живої води

    Руки з милом треба мити,

Щоб здоровенькими бути,

Щоб мікробам життя не дати,

Руки до рота не треба брати.

    Щоразу, коли їмо,

Про здоров'я думаємо.

Мені не потрібний жирний крем,

Краще я моркву з'їм

    Фізкультурою займайся,

Щоб здоров'я зберігати,

І від ліні постарайся

Швидше втекти.

    Ти зарядкою займайся,

Якщо хочеш бути здоровим.

Водою холодною обливайся -

Забудеш лікарів.

    Любим спортом займатися,

Бігати, стрибати, перекидатися.

А зима настане -

Усі на лижі встанемо!

Я прокинувся – не зрозумію:

Чому я на підлозі?

7. Якщо раптом трапилося лихо,
Допомога виклич тоді,

01, 02, 03 - швидко номер набери.

8. Ти кидай папірці в урну,
Забирайся у дворі,

І тоді Грін Піс, звичайно, Орден випише тобі

I. Станція «Дивовижні перетворення»

На кого перетворювалися:

Князь Гвідон із казки А.С. Пушкіна «Казка про царя Салтана, про сина його славного і могутнього богатиря Гвідона Салтановича і про прекрасну царівну Лебеді»? (У комара, муху, джмеля.)

Велетень-людожер із казки Ш. Перро «Кіт у чоботях»? (У лева, миша.)

Гарний хлопчик Якоб, герой казки В. Гауфа «Карлик Ніс». (У карлика.)

Одинадцять братів-принців із казки Г.-Х. Андерсена «Дикі лебеді»? (У лебедів.)

«Чорна курка, або Підземні жителі»? (У чоловічка.)

Чудовисько з казки С. Аксакова «Червона квіточка»? (У принца.)

Петя Зубов – герой казки Є. Шварца «Казка про втрачений час»? (У старого.)

Літня карусель (Гра-подорож)

Коротун Листок з казкової повісті Н. Носова «Незнайка в Сонячному місті»? (В ослика.)

Айога із нанайської казки «Айога»? (В гуску.)

Нільс, герой казки С. Лагерллф «Чудова подорож Нільса з дикими гусями»? (У крихітного чоловічка.)

Піноккіо з повісті К. Коллоді «Пригоди Піноккіо»? (В осла.)

Бридке каченя з казки Г.-Х. Андерсена «Гидке Каченя»? (У лебедя.)

Осли Брикун, Пегасік та Камлігума з казкової повісті Н. Носова «Незнайка у Сонячному місті»? (У коротунів.)

Принц із казкової повісті Я. Бонехви «Академія пана Клякси»? (В шпак Матеуша.)

Женя Богорад із повісті-казки Л. Лагіна «Старий Хотта-бич»? (У старого.)

Два брати з казки Є. Шварца «Два клена»? (У клени.)

Карік та Валя з повісті Я. Ларі «Незвичайні пригоди Карика та Валі»? (У крихітних чоловічків.)

Таня Заботкіна з казкової повісті В. Каверіна «Багато добрих людей та один заздрісник»? (У сороку.)

Жабеня з казки братів «Король-жабеня»? (У королевича.)

Багдадський каліф Хахід, герой казки В. Гауфа «Каліф-лелека»? (У лелеки.)

Жорстокий хлопчик, що впав із зірки, із казки О. Уайльда «Хлопчик-зірка»? (У хлопчика з обличчям, як у жаби.)

Юра Баранкін та Костя Малінін з повісті В. Медведєва «Ба-ранкін, будь людиною!»? (У горобців, метеликів, мурах.)

Станція «Вигадник» (гра)

1. "Автобус, тролейбус, трамвай"

Загін ділиться на 2 команди. Команди розраховуються по порядку номерів і будуються в потилицю один за одним. Між командами стоять 3 стільці. Перший стілець – це автобус, другий стілець – це тролейбус, третій стілець – це трамвай. Ведучий починає гру словами: «Рання, ранній ранок. Люди поспішають працювати, на зупинці повно народу. Ось вдалині з'явився третій номер автобуса». Останні слова ведучий каже швидко. Обидва треті номери повинні зайняти місце на першому стільці. Той, хто зайняв стілець першим, приносить своїй команді очко. Треті номери повертаються на місце, і гра продовжується далі.


Тим, хто працює на ній.

1

В гостях добре,

Сльозами

Слово-не горобець,

З кимповедешся,

Вік живи

Не відкладай на завтра те,

Що написано пером,

Як відгукнеться,

Договор

По одязі

зустрічають,

Шила в мішку

Мова моя -

Вовків бояться -

не приховаєш.

мій ворог.

у ліс не ходити.

а вдома краще

горю не допоможеш

вилетить - не зловиш

від того й наберешся

століття вчися!

що можна зробити

сьогодні.

не вирубаєш сокирою.

так і відгукнеться.

Найдорожче грошей

а за розумом проводжають.



Сценарій квест-ігри «Ключі від літа»

Ведучий:До нашого табору звернулися літні місяці - Червень, Липень, Серпень. Вони скаржаться на те, що в їхній Календарній країні може статися катастрофа. Зникли старовинні літні артефакти, без яких може згаснути літо. Вони зберігалися у резиденції Жар-Птахи – королеви Літніх місяців. Залишилося лише чарівне дзеркало, яким Жар-Птица веде пошуки своїх артефактів. Вона йде слідом викрадачів і залишає своє пір'я, щоб добровільні помічники, які люблять літні канікули, допомогли їй знайти зникнення. Літні місяці передали нам три пера Жар-Птахи, з яких потрібно розпочати пошуки артефактів.

Ведучий: Ми не знаємо, наскільки підступні викрадачі, тому розділимося на групи, щоб, напевно, знайти всі зниклі артефакти.

Розподіл на групиза допомогою літніх місяців ( картки зі словами «червень», «липень», «серпень»)

Запам'ятаєте три головні правила пошуку артефактів:

  1. Переміщуватись лише всією групою.
  2. На карті позначено район пошуків. Якщо ваша група вийде за межі цього району, ви не зможете бути першовідкривачами артефактів.
  3. На кожній точці потрібно знайти перо Жар-птиці та визначити місцезнаходження наступної точки. Пір'я жар-птиці повинні привести до схованки, в якій заховані артефакти.
  4. Якщо ви виявили чужі «пір'я» - залиште їх на місці, інакше нитка пошуку перерветься.
  5. Після того, як ви знайшли всі артефакти, ви повертаєтеся на це місце. Тільки поєднавши разом усі артефакти, ми можемо запобігти катастрофі.

Перший (синій) маршрут (початкова точка відзначено на карті):

  1. «Від великого сховища грошей йдіть прямо до великого годинника і, відрахувавши 25 клітинок, огляньтеся навколо».
  2. «Третє дерево від того, чиє ім'я невідоме, до того, хто знає всіх наречених та наречених».
  3. «Всі лави встали в ряд, а вона - одна самотня, на сонці стоїть, та на якийсь час дивиться».
  4. Зустрічає червень. Гра на згуртованість команди. Червень віддає перо, в якому сказано про схованку. «У центрі – коло, від кола – промені. Один промінь іде туди, куди ви ходите щодня. Ідіть променем, і він відкриє вам таємницю».
  5. У схованці - артефакт та перо. «Різнобарвний півень підкаже вам, де моє перо»
  6. «Повертайтеся додому, та дорогою не забудьте подивитися газету»
  7. «Ваш шлях добіг кінця - схованку знайдете в цегляній стіні».

Другий (зелений) маршрут (для малюків):

  1. «Від дверей СЮТ йдіть ліворуч, потім знову поверніть ліворуч, йдіть прямо до першої довгої сходинки. Від неї подивіться вправо - побачите залізну лозину, а там і до пір'їнка вашого недалеко».
  2. "Відрахуйте три ліхтарі від лівої руки великої людини, озирніться навколо"
  3. «Погляньте на годинник, прямо під ним ви знайдете своє перо»
  4. Зустрічає Липень. Гра на згуртованість команди. Липень віддає перо, в якому сказано про схованку. «Незвичайне кільце у залізні прути закуто. Навколо нього ви повільно обійдете, і в дуплі схованку знайдете»
  5. Перо в дуплі: «А тепер головна умова - великий годинник має бути у вас завжди за спиною. Шлях знайдете за загадкою:

У шматочку здобного тіста знайшлося для начинки місце,

Усередині нього не буває порожньо там часто м'ясо або капуста.

  1. «Повертайтеся додому, останнє перо заховано за другими дверима»
  2. «Ваш шлях добіг кінця, залишилося знайти артефакт там, де стоїть жовто-зелене диво-юдо»

Третій (червоний) маршрут:

  1. Починайте ваш відлік від найгарячішого місця у парку, яке має залишитися за вашою спиною. На шляху ви зустрінете перешкоду – обійдіть її праворуч, і знову йдіть прямо. Наприкінці шляху огляньтеся і знайдіть перо.
  2. Ваше перо знаходиться там, де слабким не місце.
  3. Встаньте так, щоб зверху був годинник, зліва - стіна: між ними - перо.
  4. Зустрічає персонаж. Гра на згуртованість команди. Персонаж віддає перо, в якому сказано про схованку. «Знайді ялинку праворуч людини, на яку дивиться все місто в день свого народження»
  5. З місця, де ви стоїте, відрахуйте 4 відгадки цієї загадки

«Коштує весь день - йому не ліньки.
А як вечір прийде – працювати почне»

  1. "Повертайтеся додому, але не забудьте оглянути те, що при дверях"
  2. «Ваш шлях добіг кінця, залишилося пройти два двері, повернути праворуч і знайти схованку у тих, що уві сні бачить хвилі».

Наприкінці маршруту команди показують знайдені артефакти та висловлюють свої припущення, яка їхня роль.

Ведучий підбиває підсумок:

Пісочний годинник, які відраховують літній час

Пляшка з водою, в якій зберігається невичерпне джерело вологи

Сонячний диск, який відбивається на небі і Сонце стає яскравішим

Жезло Нептуна, що стримує водну стихію та дає можливість купатися у водоймах.

Книга Преображення, в якій записані прикмети літнього часу

Павутиння снівяка ловить усі кошмари та страхи і не дає їм налякати туристів у поході

Гра закінчується флешмобом на честь літніх канікул

Захід для літнього оздоровчого табору

Гра-подорож станціями «Слідопити»

Автор: Петрова Тетяна Олександрівна.
Опис матеріалу:Сценарій призначений для організації літнього відпочинку дітей у пришкільному таборі денного перебування. Вікова категорія – учні початкових класів. Розробка може бути корисною як вчителям початкових класів, так і педагогам додаткової освіти, вожатим, вихователям.
Ціль: організація канікулярного відпочинку дітей засобами ігрової діяльності
Завдання:
розширювати кругозір учнів;
розвивати, кмітливість, спостережливість, швидкість реакції, окомір, сміливість;
виховувати товариську взаємовиручку, толерантність, колективізм.
Підготовчий етап.
Кожен загін готує назву, девіз.
Заздалегідь готуються маршрутні листи для кожного загону, в якому зазначено план подорожі станціями. маршрутним листом діти вирушають на свої станції. Прибувши на станцію, загони виконують завдання, що оцінюються у балах. Бали проставляються у маршрутний лист. На станціях стоять діти старших класів, які також будуть нагороджені за допомогу в організації заходу. Також на станціях розміщуються таблички з назвою станції для зручного орієнтування дітей.
Нагородження на лінійці переможців та учасників.

1 етап. Вітання.

Доброго дня, дорогі хлопці. Ми вітаємо вас на нашій розважальній грі «Слідопити». Вам належить подорожувати станціями, суворо слідуючи маршрутним листом. Виконуючи завдання, вам будуть виставлені бали, за якими ми визначимо переможця! Наші помічники чекають на вас на станціях (перерахувати станції). Вони також дивитимуться, який загін працює дружно та організовано, за погану поведінку зніматимуться бали. Виконавши завдання на станції, окрім балів ви отримаєте сліди якоїсь тварини та картинку із зображенням тварини. Пройшовши всі етапи, вам потрібно буде підібрати до кожної картинки тварини його сліди. За це завдання ви отримаєте бали!
Отже, вітаємо перший загін… (кожен загін повідомляє назву та девіз)

2 етап. Подорож станціями

1 станція "Козявочка".(Майданчик перед школою біля клумб з квітами) Учні отримують скляну банку з кришкою. Протягом 2 хвилин команді необхідно зібрати якнайбільше комах. Скільки зібрано комах, стільки балів отримує команда. Потім комахи обов'язково випускаються на волю.
2 станція «Корисний алфавіт». (Кабінет.1)
Дітям пропонується назвати фрукт, овоч чи ягоду на кожну літеру алфавіту. (Алфавіт бажано має бути перед очима хлопців). Скільки назвуть слова, стільки і отримують балів.
3 станція «Гумористична казкова вікторина». (Кабінет.2)
Скільки правильних відповідей стільки балів отримує команда.
1) Хто з героїв російської народної казки був хлібобулочним виробом? (Колобок)
2) Яка порода риб найцінніша? (Золота рибка)
3) Назвіть героїню російської народної казки, що була сільськогосподарським продуктом? (Ріпка)
4) У якій російській народній казці брат не послухав сестру, порушив санітарно-гігієнічні правила та жорстоко за це поплатився? (Сестриця Оленка та братик Іванка)
5) Назвіть героїню французької казки, яка отримала ім'я завдяки головному убору? (Червона Шапочка)
6) Героїня, який французької казки чистила грубки та прибирала в будинку? (Попелюшка)
7) Який казковий герой посіяв гроші, сподіваючись, що з нього виросте грошове дерево? (Буратіно)
8) Який свійський птах, героїня російської народної казки, несла господарям вироби з дорогоцінних металів? (Курочка Ряба)
9) Який герой французької казки дуже любив взуття, і як його прозвали? (Кіт у чоботях)
10) Назвіть ім'я казкової жінки-льотчика (Баба Яга)

4 станція «Загадкова». (Каб.3)
На весь простір
Один багаття
Горить над нами
З давніх-давен.
Горить він спекотно
І ясно
І дарує нам
Своє тепло.
(Сонце)
***
Куди,
Скажіть мені, хлопці,
Деколи душа йде?
(У п'яти)
***
Від якого
Любителя
Хутра
Нам буває
Завжди
Не до сміху?
(Від молі)
***
Який там злак
На весь розмах
Зростає
У болотистих
Місцях?
(Рис)
***
То не гейзер,
Чи не джерело
На крутій горі
Виник.
Камені з попелом
Навпіл
Там злітають
До хмар.
(Вулкан)
***
Не скаже він і пару слів,

А всіх завжди учити готовий.
(Підручник)
***
По металевій доріжці
Біжать-спішають сороконіжки.
(Потяги)
***
По землі він,
Не інакше,
Як жаба,
Швидко скаче,
А як у річку
Впаде -
Попливе,
Як пароплав.
(М'яч)
***
Лист висить переді мною,
А на ньому - вся куля земна.
(Географічна карта)
***
Він у лісі все життя живе,
Любить ягоди та мед.
Як побачить рибу - з ходу
Порибалити лізе у воду.
(Ведмідь)
***
Чаша темна без дна
Світлячків повним-повно.
(Нічне небо)
***
Красиві крила
Мають сестрички,
Весь час літають
Хоч зовсім не птахи.
(Метелики)
***
У небі парочкою рогів
Вразив би він ворогів.
Є роги, але немає ворога.
То навіщо йому роги?
(Місяць)
***
Примостилися на сторінці
Тридцять три рідні сестрички.
Але сестрички ці все ж
Друг на одного не схожі.
(Абетка)
***
Що в долоню можна взяти,
А за хвостик не підняти?
(Клубок)
***
Свище,
Виє
І реве,
І дуби
З корінням
Рве.
(Ураган)
***
На лужку, біля двору,
Дуже злий трава
Проросла під кленом
Килимком зеленим.
Хоч часом на ній роса
Весело іскриться,
Ця злюка, як оса,
Жаліти майстриня.
(Кропива)
***
Бувають вони
На сосні
І на ялинці,
А також на лобі
У задираки
Ніколки.
(Шишки)
***
Що на нитці, мов птах,
У небо синє прагне?
(Паперовий змій)
***
Висить на дереві палац,
А у палаці живе співак.
Він оселився у ньому навесні.
Скажіть, хто він такий?
(Шпак)
***
Дуже любить він літати,
Любить з вами побалакати,
І себе ж він до того ж
Обзиває дурнем.
(Папуга)
***
Тільки за віконцем
Попустив мороз,
Потекли бурульки
Намистинками сліз.
Ну, а ти, друже,
Відповідай тепер -
Під моїм віконцем
Хто дзвенить?
(Крапель)

5 станція «Слідопит».(шкільний стадіон)
На майданчику шкільного стадіону наперед заховані червоні кубики. Завдання: за 5 хвилин знайти фігури. Скільки кубиків знайдено, стільки балів одержує команда.

6 станція "Пострибайка".(майданчик біля школи)
Кожен учасник команди стрибає на скакалці. Вважається загальна кількість стрибків.
7 станція «Відгадай казку».(кабінет 5)
Учні повинні вгадати казку на предмет. (Предмети можуть бути зображені на картинках) Скільки назвуть казок, стільки балів отримує загін.
Перчатка
Колечко
Рибка
Колосок
Пиріжок
Яйце
Горщик
Яблуко
Повітряна кулька
Перо
8 станція «Малювальна».(кабінет 4)
Учасникам показується сюжетне зображення протягом 1 хвилини (можна ілюстрація до казки), далі їм необхідно відтворити її на папері. Скільки предметів збігатиметься, стільки балів і отримує команда.
9 станція «Вгадай-ка».(Фойє)
Хлопці по черзі одержують листок із завданням. За допомогою міміки та жестів їм потрібно зобразити те, що написано, а команда має вгадати. Скільки ситуацій вгадано, стільки балів одержує команда.
Людина їсть морозиво.
Чоловік їсть довгі макарони.
Місити тісто і робити пиріжки.
Надягти нитку в голку і шити.
Смажити яєчню-глазунью.
Людина їсть недосмажені шашлик.
Діставати гроші з гаманця і рахувати їх.
Вкладати речі в чемодан.
Розпалювати багаття.
Людина їсть кавун.

10. Хлопці співвідносять картинки із зображенням тварини і сліди. Скільки вгадають слідів, стільки і балів одержують.

3 етап. Підсумкова лінійка.

Нагородження переможців.